Szkoły rodzenia, które są przystosowane również dla przyszłego taty – a więc, Gdańsk nadchodzi!

Szkoły rodzenia zazwyczaj kojarzą nam się z miejscem, w którym przyszłe mamy mogą nauczyć się przede wszystkim prawidłowo oddychać – i to by było na tyle, może poza tym, że są tam również „ciągnięci” przyszli ojcowie, którzy to według stereotypów wcale nie chcą tam się znaleźć.

Takie myślenie wręcz nawet obowiązywało przez spora liczbę lat, jednak od pewnego okresu czasu zaczęło się to zmieniać, i to w niewiarygodnie szybkim tempie.
szkoła rodzenia gdańsk

Autor: Matteo Bagnoli
Źródło: http://www.flickr.com
Pieczenie ciast

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
W danej chwili szkoły rodzenia bywają szkołami, na terenie których nie biorą udział już jedynie dziewczyny, ale także coraz bardziej często również ich partnerzy, którzy wcale nie są do tego przymuszani, gdyż wręcz chcą tam być, by wspierać partnerkę oraz pomóc jej w tym szczególnym okresie. Szkoła rodzenia, w tym interesująca nas dzisiaj szkoła rodzenia Gdańsk – jest to szkoła (czytaj tutaj szkoła tenisa) dość specyficzna. Niegdyś rzeczy, które tam się dowiadujemy, były nam przekazywane poprzez położne i to w dość podstawowym zakresie informacji. Obecnie szkoły rodzenia oferują naszym osobom całe szkolenia na ten konkretny temat, w których znajdziemy całe wykłady na temat fizjologii związanej z ciążą, porodu, karmienia piersią itd. nie wspominając już o ćwiczeniach, w których znajdziemy tez ćwiczenia relaksacyjne, które są w pełni adekwatne do naszego „stanu”. zazwyczaj tego typu szkolenia, trwają w sposób jakby skrócony, adekwatny do ilości standardowego utrzymywania stanu ciąży, a więc na 9 miesięcy jej trwania, przypada dokładnie dziewięć tygodni kursu, gdzie w trakcie każdego z nich dostajemy całkiem inne rzeczy do nauczenia.

Dobrze też dodać, że owe kursy są płatne, chyba że jest się w 21 tygodniu ciąży lub nawet wyżej – wtedy często następują bezpłatne spotkania edukacyjne, choć nie w dosłownie każdej szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*