Przykładowe informacje o parzeniu smacznej herbaty, przydatne go tego akcesoria.

Herbata należy poza kawą do najbardziej popularnych napojów na świecie, każdego dnia pije się jej miliony filiżanek i kubków. Wielu z nas napój ten sprowadza się jednak do jednorazowych torebek, zalewanych wrzątkiem i po paru chwilach wyciąganych. Owszem, taki napój zapewne wyglądał będzie jak herbata, być może nawet i smakował, jednak do prawdziwej herbaty trochę mu będzie brakować.

sypana herbata

Źródło: pixabay.com
Przede wszystkim z tego powodu, że najczęściej nikt nie wie, co w zamkniętych torebkach siedzi, a po drugie dlatego, że wiele osób zwyczajnie nie umie zaparzyć odpowiednio herbatę. Nawet zwykłą czarną wersję należy parzyć nie więcej niż parę minut, ponieważ potem traci ona swój typowy smak, a tym bardziej trzeba pamiętać o odpowiednim parzeniu przy innych odmianach. Na przykład herbaty rooibos będą wymagać wody o temperaturze 90 stopni i 10 minut parzenia, a zielone powinno się zalewać jeszcze zimniejszą wodą i parzy maksymalnie trzy minuty – demmers.pl/pol_m_HERBATY_Rooibos-158.html. Dlatego też warto poznać główne zasady związane z parzeniem herbat, ale też zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria pomagające przy tym.

Akcesoria do herbaty można znaleźć w rozmaitych sklepach (demmers.pl), więc obecnie nie powinno być problemów z ich zakupem – . Na początku warto się zaopatrzyć w niewielki czajniczek, to właśnie w nim herbata producent herbaty najlepiej smakuje. Czajniczki występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, najlepiej się sprawdzają okrągłe, tak aby liście w nich swobodnie pływały. Istotne przy robieniu herbaty będzie to, żeby czajnik na parę chwil zagrzać wrzątkiem i dopiero potem zalewać herbatę. Jeśli ktoś lubi herbaty gorące, to powinien zaopatrzyć się w jakiś podgrzewacz.

zaparzacz do herbaty

Autor: Bodum
Źródło: Bodum
Stawia się na nim czajniczek, przez co napar będzie utrzymywał cały czas właściwą temperaturę. Za to jeśli ktoś nie przepada za pływającymi liśćmi, to dobrym pomysłem będzie również używanie zaparzacza. Wsypuje się do nich nieco herbaty i wkłada do czajniczka, dzięki czemu powstaje napar. Należy tylko pamiętać o tym, aby zaparzacz posiadał odpowiednią wielkość, jeżeli będzie za mały to herbata nie będzie miała miejsca aby się rozwinąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*