Kto wybiera się na wizytę do specjalisty psychologa i czego można się spodziewać w gabinecie

Na nasze wspaniałe samopoczucie składa się nie tylko pierwszorzędna kondycja fizyczna, ale także kondycja psychiczna. Gros lekarzy psychologów jest zdania, że te dwie sfery bywają w takim oddziaływaniu, że jeśli jedna zawodzi, to ta druga również nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa udają się zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym posiadające trudności w nauce albo te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.

psycholog

Źródło: flickr.com

To stwierdzenie jest oczywiście tylko obiegową opinią, bo życie codzienne ukazuje coś zupełnie innego. Do psychologa pukają także osoby dorosłe, które chcą lepiej gospodarować czasem czy poznać tajniki własnej psychiki, co jest naprawdę ważne dla osób szukających pracy. Prześledźmy więc propozycję specjalisty, która posiada swój gabinet w województwie śląskim.Rzeczony psycholog z centrum Katowic nie utyskuje na brak klientów. A to za przyczyną bogatej propozycji, która adresowana jest do osób w każdym wieku. Niektórych może nieco zaskoczyć fakt, że do gabinetu na wizytę bywają zapisywane nawet dzieci w wieku do 2 roku życia. Jeżeli bobas ma trudności z zasypianiem, a pediatra nie dopatruje się w takim żadnej choroby, to porada psychologa może stać się zbawienna. Z kolei dzieciaki w wieku przedszkolnym i nastolatkowie trafiają do gabinetu z odmiennych powodów. Najczęściej są one kierowane do specjalisty, bo ich zachowanie jest nieakceptowalne. Szczególnie nastolatkowie mają trudności z agresją, co znacznie utrudnia kontakty z rówieśnikami. Dodatkowo zaczepni uczniowie są prawdziwym zagrożeniem, tak dla innych uczniów, jak i dla nauczycieli.

Od wizyty u psychologa nie wymawiają się także osoby dorosłe. Przemoc w rodzinie, zaburzenia emocjonalne czy chęć wyjścia z nałogu – to tylko niektóre kłopoty z jakimi spotkamy się w dojrzałym wieku. Pomoc (rehabilitacje) psychologiczna jest teraz powszechnie dostępna. W prywatnych gabinetach należy rzecz jasna płacić za wizytę, ale poradnie psychologiczno-pedagogiczne pozostają ośrodkami publicznymi, które dla uczennic świadczą usługi bezpłatnie.

A czego mamy się spodziewać w trakcie wizyty? Terapia opiera się zasadniczo na konwersacji, dzięki której specjalista jest w stanie postawić diagnozę. Następne wymiany zdań mają już za zadanie rozwiązać istniejący problem. Wymieniony już tutaj dobry psycholog z Katowic będzie również dysponował kompletem różnego gatunku testów psychologicznych, które pomagają dogłębniej poznać ludzką osobowość. A skrzaty będą w trakcie wizyty układać klocki albo rysować obrazki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*