Nowoczesne sposoby na piękny uśmiech

Naturalny, olśniewający uśmiech to marzenie każdej osoby, niestety rozmaite schorzenia, nieprawidłowe działania w przeszłości oraz zła higiena jamy ustnej łatwo mogą nas pozbawić równiutkich i śnieżnobiałych zębów. Współczesna stomatologia ma na to rozwiązania.

zęby

Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Jeśli marzy nam się cudowny uśmiech, ale krzywe zęby, czy zbyt duże przerwy między nimi powodują, iż wstydzimy się swojego uzębienia, przydatne mogą się okazać aparaty ortodontyczne, dostępne w wielu rozmaitych rodzajach i potrafiące zdziałać cuda. Nie można ukrywać, że, zainstalowanie takiego aparatu ma przynajmniej dwie duże wady: niemałą cenę oraz stosunkowo długi czas leczenia – ciekawy artykuł, za to efekty, które dzięki takiemu leczeniu można osiągnąć, warte są wyrzeczeń. Aparaty ortodontyczne występują w formie ruchomej albo stałej. W przypadku pierwszej z nich aparat zakłada się jedynie w czasie małej aktywności, czyli pomiędzy posiłkami oraz przed pójściem spać, w drugim przypadku – aparat przytwierdzany jest na stałe, na okres od 18 do 30 miesięcy. Można stosować aparaty u każdego, bez względu na wiek, należy jednak wspomnieć, że im jesteśmy starsi, tym bardziej opornie nasze zęby poddają się formowaniu, więc leczenie poradnia praxis ośrodek leczenia uzależnień poznań będzie trwać dłużej więcej o aparatach ortodontycznych – sprawdź to!

Następną kwestią – poza wadliwym zgryzem – która często wpędza nas w kompleksy, jest barwa naszego uzębienia, a także kształt poszczególnych zębów. Te dwie wady można poprawić, wykorzystując bezpieczne oraz skuteczne licówki porcelanowe. To rozwiązanie jest bardzo chętnie stosowane przez różne sławy. Czemu? Licówki porcelanowe wyglądają niezwykle naturalnie, więc nie sposób rozróżnić je od naturalnych zębów. Są to cienkie nakładki, wykonane z ceramiki, które nakłada się na zęby. Przeważnie nakłada się je tylko na parę najbardziej widocznych, przednich zębów, a ich kolor dopasowywany jest do barwy naturalnego uzębienia, które wcześniej poddane zostaje procesom wybielenia (wybielanie zębów z wrocławia). Licówki są wyjątkowo trwałe, odporne na próchnicę i na przebarwienia, ich trwałość szacuje się na mniej więcej 15 lat. To najszybszy i wygodny sposób, aby olśniewać pięknym uśmiechem, pozbyć się nieestetycznych przerw między zębami i subtelnie poprawić kształt zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*