Jakie badania można by wykonać w klinice okulistycznej?

Choroby narządu wzroku to bardzo częsta i niemiła przypadłość. Jakakolwiek nieprawidłowość wzroku niezwykle utrudnia poprawne funkcjonowanie, a często też jest powodem utrudnień w wykonywaniu pracy.

klinika okulistyczna kraków

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Są zawody, które wymagają idealnego wzroku. Tyczy się to nie tylko przykładowo pilotów.
para

Autor: JKehoe_Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście obecnie wiele wad wzroku można by skutecznie leczyć. Tego typu przypadłości jak zaćma czy choroby siatkówki można by leczyć w specjalistycznych klinikach okulistycznych. Znajdą tam też pomoc ludzie cierpiący na standardową krótkowzroczność czy dalekowzroczność. W takich miejscach przeprowadzane są operacje o nazwie laserowa korekcja mankamentów oczu. Jest to najlepsze wyjście dla tych ludzi, którzy wykonują takie zawody jak policjant czy też wykładowca. Jeśli interesuje Cię klinika okulistyczna Kraków to miejsce, w którym ją znajdziesz. Oczywiście przy klinice znajduje się również salon fale radiowe salon glowspa optyczny, więc jeżeli chcesz wyłącznie zmienić oprawki, to możesz to zrobić także w tym miejscu. Jednak propozycja kliniki jest oczywiście znacznie większa.
Najważniejsze w klinice jest przeprowadzanie różnego typu badań. Przykładowo w lampie szczelinowej przeprowadzana jest ocena przedniego odcinka gałki ocznej. Ponadto w tego typu klinice można by wykonać badania ostrości widzenia czy ciśnienia wewnątrzgałkowego. Do takiego ostatniego badania może służyć metoda aplanacyjna lub bezkontaktowa. Osoby zainteresowane mogłyby w tamtym miejscu poza tym wykonać takie badania dodatkowe jak angiografia fluoresceinowa, tachymetria czy badanie UBM.

Wszystkie badania wykonywane są przez wykwalifikowany zespół, który ma najnowszej generacji urządzenia. Są to przykładowo mikroskop endotelialny czy też tomograf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*