Pompa insulinowa: minusy a także atuty

Pompa jest to nieduże urządzenie, jakie poprawia stan zdrowia oraz jakość życia cukrzyków, przede wszystkim chorujących na cukrzycę 1 typu. Aby kuracja z uczestnictwem pompy przyniosła rezultat konieczne jest zaangażowanie pacjenta bądź jego bliskich.

seniorzy na ławce

Autor: Monika Kulej
Źródło: BAREL POLAND
Pompa insulinowa to niepozorne narzędzie. Jest wielkości dwóch pudełek zapałek, a działaniem przywodzi na myśl robotę trzustki, jaka u zdrowego człowieka wyrzuca insulinę w sposób stały. Dzięki temu pułap glukozy jest uregulowany. Proces tenże zmienia się zależnie od pory doby. Pompa insulinowa też dawkuje insulinę w niewielkich ilościach w wielu przedziałach czasowych, zwie się to wlewem podstawowym. Po jedzeniu zdrowa trzustka generuje większą ilość insuliny. Tak samo w pompie można skonfigurować tak zwany bolus poposiłkowy, który naśladuje tenże naturalny przebieg.
Kobieta

Autor: Shakib Ahmed
Źródło: http://www.flickr.com

To jednakże nie pompa insulinowa decyduje o liczbie wykorzystywanej insuliny. Doktor czy cukrzyk wyznaczają liczbę serwowanej insuliny oraz przedziały czasowe. Stąd korzystanie z tego narzędzia terapeutycznego wymaga wiedzy na temat fachowej obsługi pompy jak również przeliczania zamienników węglowodanowych a także białkowo-tłuszczowych. Poznaj najistotniejsze korzyści ze ze stosowania pompy insulinowej: profesjonalna pompa insulinowa, i obowiązki, z jakimi ta odmiana insulinoterapii jest połączona. Przekonaj się czy argumenty dostarczone przez lekarza (ortodonty) jako minusy faktycznie będą kłopotliwe w Twojej sytuacji. Wszelakie kwestie gruntownie omów z doktorem.

Decyzja o korzystaniu z pompy zależy również od stanu zdrowia diabetyka.
Kiedy cukrzykiem jest Twojej dziecko, wyselekcjonuj ładne etui na pompę insulinową dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*