Nałogowe kupowanie – choroba cywilizacyjna?

zakupy

Autor: Vanguard PR
Źródło: Vanguard PR

Nałogowe zakupy mają z reguły nie najgorsze efekty: nowe ubrania albo sprzęty domowe.

To niestety jest związane z pustką w portfelu, a nawet z niewdzięczną przyjaźnią z kartą kredytową. Należy się z tego wyleczyć, bo to naprawdę groźna choroba.

Spódniczka na dobry nastrój to wydawałoby się typowe kobiece postępowanie. Jednak psychiatra nazwałby to symptomem oniomanii. To normalne, że kupowanie butów i pożądliwe spoglądanie na sukienki damskie niosą ze sobą przyjemność. Kłopot faktycznie pojawia się, kiedy wszystko zaczyna mocno komplikować.

Uzależnienie od zakupów kochają sam proces kupowania, a to, co zdobywają nie ma znaczenia. Kupują nie zawsze dla siebie, bardzo często mamom największą przyjemność może sprawić odzież dziecięca. Kupują ciągle nowe bluzki dla maluchów. Zakupy dla siebie natomiast zwykle robią bez mierzenia, dla zasady, później rzucając je na dno szafy.

Sposób na depresje
Uzależnienie od kupowania jest dosyć świeżą chorobą i przede wszystkim obejmuje kobiety, zwłaszcza te, które mają skłonność do stanów depresyjnych. Wizyta w galerii jest pewnego rodzaju lekarstwem na złe samopoczucie i sposobem na poprawę humoru. Trudności wywołane nieustannymi zakupami leczą np. nowe sandały damskie lub droga spódnica. Zakupy są niezbędne do życia.

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Jak przestępca…
Niektórzy nie traktują poważnie tego stanu, podejrzewając, że to element wspólny pań. Jednak pozornie niegroźne zachowania mogą przypominać jak przykładowo narkomania. Uzależnienie powoduje, że kobiety zaciągają kolejne długi, dlatego że zakupy wymagają pożyczki. Tają też kolejne wizyty w sklepach i nowe nabytki.

Omawiana tematyka jest dla niektórych osób nieco dyskusyjna. Jeżeli chcesz poznać inne recenzje na studiowane tu zagadnienie, to przeczytaj więcej na ten temat (http://www.elforrest.pl/kategoria-produktu/etui-skorzane/)!

To natomiast powoduje pogłębianie się depresji. Leczenie u psychologa jest koniecznością.

Nie tylko kobiety
Płeć męska jest mniej wrażliwa na kupowanie, ale niedostatecznie. Panowie potrafią kupować chorobliwie ubrania i buty męskie, ale częściej mogą się uzależnić od sprzętów elektronicznych i dodatkowych akcesoriów, a także części do samochodu. To oczywiście zależy od zdolności finansowych, ale zdarzają też przypadki kupowania bez pamięci samochodów i domów. Mechanizm jest taki sam i też musi się leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*