Fizjoterapia po wypadku

Wypadek zazwyczaj dzieli nasze życie na to „przed” i „po”. Korzystając z zabiegów rehabilitacyjnych możemy jednak powrócić do wcześniejszej sprawności.
Jak wybrać dobrego fizjoterapeutę?
W przypadku dolegliwości związanych z wypadkiem powinniśmy poszukiwać rehabilitantów wykonujących metody lecznicze odpowiadające dokładnie naszym urazom. Osoby poszukujące zabiegów relaksacyjnych, np. masaży spodziewają się zupełnie innych efektów niż np. osoby z osoby z urazami.
Sprawdźmy kompetencje, dlatego, że nie każde złoto co się świeci, jak mówi nam znane powiedzenie.

Masażysta

Autor: Norton Gusky
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy o tym pamiętać przy poszukiwaniu dobrego rehabilitanta. Kolorowa strona internetowa czy też duża reklama w mediach o niczym nie świadczą. Najbardziej przez nas branym kryterium są kwalifikacje, a zatem kierunkowe wykształcenie, certyfikaty, a także doświadczenie zawodowe. Zanim udamy się na pierwszą wizytę dobrze jest zapisać na kartce listę pytań, jakie chce się zadać. To pozwoli nam wybrać rehabilitanta, który zagwarantuje skuteczną pomoc, zgodną ze współczesną wiedzą medyczną oraz najlepszymi praktykami w zawodzie. Ponieważ jeśli potencjalny „zbawca” doradzi nam zabiegi metodą McKenziego, a posiada certyfikat wydany przez McKenzie Institute International, możemy być pewni, iż jesteśmy w dobrych rękach. Podczas pierwszej wizyty należy zwrócić uwagę na warunki higieniczne oraz wyposażenie, np. jeśli chcemy masaż (poznaj na stronie na crfwerakso.pl). Szukajmy opinii.

Najlepszym źródłem informacji są inni pacjenci. Warto popytać wśród krewnych i znajomych, czy ktoś zna dobry gabinet albo ma dobre doświadczenia z rehabilitantem, do którego mamy zamiar się udać.
Sporo przydatnych wiadomości wyszukać można także w Internecie. Internauci bardzo chętnie udzielają informacji w tym temacie. Możemy za pomocą wyszukiwarki znaleźć gabinet, dodając w słowach kluczowych miasto z którego podchodzimy, czyli fizjoterapia fizjoterapeuta sportowy gdańsk (fizjoterapia- do sprawdzenia w CRF Szczecin) lub masaż. Dobrym wyjściem jest również szukanie wiadomości na tematycznych forach internetowych w dużych portalach lub serwisach poświęconych rehabilitacji czy dyscyplinom sportowym jak bieganie i kulturystyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*