Dlaczego obecnie borowanie jest w mniejszym stopniu bolesne, niż kiedyś?

Regularne przeprowadzane kontrole u dentysty są nieodzownym elementem troski o zdrowie naszego uzębienia. Pozwalają one na wychwycenie kłopotów na etapie, gdy można uratować jeszcze ząb.

chory

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com
Filiżanka Pura z porcelany

Autor: Blomus
Źródło: www.smakprostoty.pl
Tym, co nas przeważnie powstrzymuje przed wizytą u stomatologa, jest paniczny strach.
Do stomatologa trzeba chodzić profilaktycznie 2 razy do roku. Jednak większość osób umawia się na wizytę dopiero w momencie, kiedy coś jest nie tak. A w takiej sytuacji leczenie może być już stosunkowo skomplikowane i nieprzyjemne. Do cyklicznych wizyt warto się przekonać przede wszystkim dlatego, żeby mieć wgląd na własne zdrowie. Jeśli bardzo się obawiasz usiąść na fotelu dentystycznym, postaraj się w pierwszej kolejności poznać konkretnego specjalistę. Umów się na niedługą rozmowę, starannie spytaj stomatologa, jakiego rodzaju czynności trzeba przeprowadzić, jaki będzie ich przebieg oraz cena. Dentofobia jest nierzadko strachem przed tym, co jest dla danej osoby niewiadome. Jeśli więc niezbędny Ci kompetentny i miły dentysta Wołomin jest miastem, gdzie bez najmniejszego kłopotu go odnajdziesz.

Początkowym stadium leczenia jest usuwanie tzw. złogów nazębnych, które najczęściej się przyczyniają do rozwijania się zapalenia przyzębia lub dziąseł, w wyniku tego może dochodzić nawet do utraty zębów.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem najedź na link do serwisu kolumbia excelso i rozkoszuj się innymi tekstami. W razie pewnych wahań – zwróć się do nas.

Najpierw taki specjalista robi skaling oraz piaskowanie, a później zęby poleruje, żeby kamień nie osadzał się na nich za szybko. Tego typu zabieg zajmuje ok. 1 godzinę, nie jest w ogóle bolesny, jedynie przez 12 dni przyzębia mogą być w większym stopniu wrażliwe. Jeśli konieczne okaże się leczenie próchnicy, trzeba mieć świadomość, że nie musi być ono wbrew pozorom dotkliwe, ponieważ obecnie wykorzystywane urządzenia zmniejszają niemiłe wrażenia.

Zawsze mógłbyś także poprosić stomatologa o anestetyk, lecz nawet klasyczne borowanie dzisiaj jest już w mniejszym stopniu nieprzyjemne, gdyż końcówki wiertła poruszają się znacznie szybciej oraz są w lepszy sposób ochładzane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*