Zacznij uprawiać sport – odwiedź sklep sportowy

deskorolka

Autor: Sport-Shop
Źródło: http://www.sport-shop.pl/
Ludzie chórem twierdzą, że ruch to samo zdrowie – nie ma w takim stwierdzeniu ani krzty przesady, jeśli rzecz jasna zabierasz się za to z głową i cierpliwością.

Po pierwsze, nim odwiedzisz sklep sportowy i kupisz sobie wyśniony sprzęt, dobrze jest sprawdzić, czy wymarzona dyscyplina będzie tą, co da tyle satysfakcji, ile się spodziewasz… i tutaj też trzeba wykazać się przynajmniej kapką cierpliwości, bo wyczynowa jazda rowerem, deskorolki, także jogging – wszystko to jest wyzwaniem dla organizmu i jeśli po pierwszym dniu rausz endorfinowy wywołuje euforię, drugiego dnia trzeba wyleżeć zakwasy, odciążyć nieprzyzwyczajone do wysiłku stawy i dać organizmowi trochę odpoczynku.

Sport-shop.pl - sklep sportowy

Źródło: Sport-shop.pl

Jest dużo sportów, jakie da się uprawiać z udziałem niewielkich środków pieniężnych, a które są zbawienne dla całego organizmu. Przykładem jest bieganie, wokół którego pojawiło się wiele mitów i przesadzonych oczekiwań, jednak jeśli sport stanowi dla ciebie metodą nie do uzyskania sylwetki na plażę, ale bardziej utrzymania kondycji przez wiele nadchodzących lat, to jest najlepsza dyscyplina. Podobnie jak kolarstwo, bieganie – przede wszystkim bieganie przełajowe – daje nacieszyć się kontaktem z naturą i obejrzeć kawał okolicznych terenów zielonych, czy chociaż własnego osiedla. Powiększa pojemność płuc, świetną wydolność serca oraz angażuje prawie cały system kostno-ruchowy. Kolarstwo wymaga raczej trochę zasobniejszego portfela, ale tylko odrobinę: najważniejsze, żeby posiadać rower, jaki będzie wygodny, nie popsuje się po pierwszym sezonie i nie narazi na niebezpieczeństwo w środku trasy. Na chłodniejszą aurę użyteczna będzie też dobra odzież rowerowa.

Jeśli sport interesuje cię dla nieco innych aspektów: bardziej rekreacyjnie, trochę towarzysko, sprawdzają się łyżworolki. Świetne na odrobinę bardziej dynamiczny wypad niż spacer, gwarantuje niezłe tempo podróżowania, a przy tym do przejechania takiego samego dystansu wymaga o wiele mniejszego nakładu sił, niż chód czy jogging. A gdy chodzi jedynie o sport producent sprzętu do siłowni wyczynowy, aby było na co popatrzeć i móc pokazać się na osiedlu, świetnie poza rolkami sprawdzają się deskorolki. Oba te wynalazki potrzebują jednak skate-parku albo przynajmniej średniej nawierzchni. Tak czy owak, dowolny rodzaj sportu, kiedy zapewnisz sobie bezpieczeństwo, masz silną wolę i nie poddasz się po paru próbach, da korzyści na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*