Gdzie są wykorzystywane oleje hydrauliczne oraz co muszą one gwarantować?

W różnorodnych odnogach gospodarki wykorzystywane są do konserwacji urządzeń różnego rodzaju oleje hydrauliczne. Przykładowo może być to olej LHM służący do konserwacji systemów hydraulicznych.

Są one wytwarzane w oparciu o niezwykle wysoką jakość. Są to oleje mineralne bazowe czy pakiet uszlachetniających dodatków, jakie poprawiają właściwości przeciwzużyciowe, przeciwutleniające oraz antykorozyjne. Olej hydrauliczny HLP 46 zapewnia redukcję zużycia wszystkich powierzchni elementów trących w przypadku układów pomp hydraulicznych. Olej ten gwarantuje również przedłużenie czasu użytku takich sprzętów. Oleje hydrauliczne HLP 46 są przeznaczone zazwyczaj do wykorzystywania w niezwykle obciążonych systemach przenoszenia siły oraz napędu sterowania hydraulicznego. mowa tu o przekładniach hydraulicznych, mechanizmach sterujących i ustalających i pozostałych tego rodzaju urządzeniach, w których występują niezwykle ciężkie warunki pracy, i w których utrzymuje się wyższa wilgotność czy wysoka temperatura otoczenia.
trenerzy

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com
Piotr Osuch, specjalista chirurgii plastycznej

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Aby taki olej mógł być wykorzystywany, musi posiadać przeróżne certyfikaty oraz aprobaty. W wypadku oleju hydraulicznego HLP 46 jest to m.in. dyplom ISO 67433-4. Olej taki jest dopuszczony do wykorzystywania w górnictwie oraz ma odpowiedni dyplom wydany przez GIG. Certyfikat – certyfikat iso 9001 uprawnia do oznaczania wyrobów specjalnym znakiem bezpieczeństwa. Tego typu olej aby mógł realizować swoje zadanie, musi mieć odpowiednie właściwości. Chodzi tu m.in.

o lepkość kinematyczną w temp. 30 stopni, temperaturę zapłonu, odpowiednią wytrzymałość na pienienie czy odporność na działania korygujące na miedzianej płytce. Tego typu olej można bez jakiegokolwiek kłopotu nabyć za cenę ok. 200 złotych za pojemnik o objętości 20 litrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*