Znaczenie substancji roślinnych w profilaktyce zdrowotnej i wspomaganiu organizmu przy problemach ze zdrowiem

Rośliny od wieków wykorzystywane były w medycynie do leczenia najróżniejszych chorób i schorzeń. W pewnej chwili ludzie zachłysnęli się preparatami wytwarzanymi w laboratoriach, zupełnie się odcinając od tego, co proponowała natura. Faktycznie w niejednym przypadku bez współczesnych lekarstw trudno by było prowadzić walkę z najróżniejszymi chorobami, jednak w profilaktyce i wspomaganiu organizmu warto pamiętać o tym, co daje nam przyroda.

nasiona

Autor: king_david_uk
Źródło: http://www.flickr.com/
Jednak ostatnio coraz więcej ludzi zaczęło sięgać po naturalne produkty, mając świadomość z tego, jak pożądane właściwości one posiadają. Przecież większość roślin ma mniejsze lub większe właściwości zdrowotne, zawierając czy to jakieś witaminy, czy inne cenne substancje. Jest też sporo roślin, jakie znacznie wyróżniają się pośród pozostałych składem, i to właśnie obe są bardzo chętnie wykorzystywane w zdrowotnej profilaktyce. Rośliny takie poprawiają pracę wielu narządów lub też wspomagają poziom odporności, przez co bardzo dobrze mogą się sprawdzać przy wielu dolegliwościach.

Przy kłopotach z układem trawiennym, zaparciami czy biegunkami bardzo dobrze sprawdza się siemię lniane oraz babka płesznik ziarno. Obie te rośliny stymulują wydzielanie śluzu w układzie pokarmowym, ułatwiając równocześnie przesuwanie się trawionego jedzenia. Nasiona tych roślin regulują pracę jelit i żołądka, można je także stosować przy wrzodach, hemoroidach i pozostałych schorzeniach narządów układu pokarmowego – sprawdź na co są łuski babki jajowatej.

Osoby mające problemy z poziomem cukru czy cholesterolu również się z pewnością ucieszą z tej informacji, ponieważ nasiona tej rośliny również przy tego typu problemach świetnie się sprawdzają.

Zaciekawił Cię analizowany w tym miejscu temat i poszukujesz oprócz tego innych tego typu danych? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule.

Zupełnie inne, co nie oznacza że mniej istotne właściwości profilaktyczne i lecznicze ma niepozorna roślina z mórz, zwana chlorellą – na co jest chlorella w tabletkach lub w proszku. Zawiera ona bardzo dużo cennych witamin i mikroelementów, dzięki czemu stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety. Chlorella tabletki mają w sobie jeszcze sporopolleinę, która świetnie sobie radzi z toksynami i metalami ciężkimi, przez co ich codzienne zażywanie zwyczajnie odtruwa organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*