Gdzie są wykorzystywane oleje hydrauliczne oraz co muszą one gwarantować?

W różnorodnych odnogach gospodarki wykorzystywane są do konserwacji urządzeń różnego rodzaju oleje hydrauliczne. Przykładowo może być to olej LHM służący do konserwacji systemów hydraulicznych.

Są one wytwarzane w oparciu o niezwykle wysoką jakość. Są to oleje mineralne bazowe czy pakiet uszlachetniających dodatków, jakie poprawiają właściwości przeciwzużyciowe, przeciwutleniające oraz antykorozyjne. Olej hydrauliczny HLP 46 zapewnia redukcję zużycia wszystkich powierzchni elementów trących w przypadku układów pomp hydraulicznych. Olej ten gwarantuje również przedłużenie czasu użytku takich sprzętów. Oleje hydrauliczne HLP 46 są przeznaczone zazwyczaj do wykorzystywania w niezwykle obciążonych systemach przenoszenia siły oraz napędu sterowania hydraulicznego. mowa tu o przekładniach hydraulicznych, mechanizmach sterujących i ustalających i pozostałych tego rodzaju urządzeniach, w których występują niezwykle ciężkie warunki pracy, i w których utrzymuje się wyższa wilgotność czy wysoka temperatura otoczenia.
trenerzy

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com
Piotr Osuch, specjalista chirurgii plastycznej

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Aby taki olej mógł być wykorzystywany, musi posiadać przeróżne certyfikaty oraz aprobaty. W wypadku oleju hydraulicznego HLP 46 jest to m.in. dyplom ISO 67433-4. Olej taki jest dopuszczony do wykorzystywania w górnictwie oraz ma odpowiedni dyplom wydany przez GIG. Certyfikat uprawnia do oznaczania wyrobów specjalnym znakiem bezpieczeństwa. Tego typu olej aby mógł realizować swoje zadanie, musi mieć odpowiednie właściwości. Chodzi tu m.in.

o lepkość kinematyczną w temp. 30 stopni, temperaturę zapłonu, odpowiednią wytrzymałość na pienienie czy odporność na działania korygujące na miedzianej płytce.

Czy komentarze ze strony (https://zdrowiejwoczach.pl/) pod przeczytanym wpisem Cię zainteresowały? Może masz ochotę coś do nich dopisać? Będzie to dla nas na pewno bardzo ważne.

Tego typu olej można bez jakiegokolwiek kłopotu nabyć za cenę ok. 200 złotych za pojemnik o objętości 20 litrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*