Ćwiczenia są ważne dla wszystkich niezależnie od wieku — w szczególności jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia

Każdy lekarz albo fizjoterapeuta powie nam bez ogródek, że trzeba się ruszać, by za jakiś czas nie czuć bólu kręgosłupa czy szyi.
Regularne ćwiczenia są niebywale ważne dla każdego człowieka.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba chyba nikomu udowadniać, że siedzący tryb życia nie wydaje się być najlepszą opcją dla naszego zdrowia. Jeżeli jednak siedzimy ciągle przy komputerze, to warto wieczorem udać się na jakiś trening. Nie musi być to nic modnego.

Jeżeli znalezione przez Ciebie tu materiały są zbyt skąpe, to ta wskazówka z serwisu na pewno okaże się warta Twojej uwagi.

Można udać się ze znajomymi z działu na squasha lub samemu na pływalnię. Wszystko zależeć będzie od tego, co zapewnia nam przyjemność. To musi być nasza główna wskazówka, jeżeli pragniemy zacząć się ruszać. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegokolwiek. Jeżeli będziemy ćwiczyć na siłę, to i tak w końcu to rzucimy, gdyż będziemy szukać wyłącznie wymówek. Zatem róbmy to, co daje nam satysfakcję, ale co również aktywuje nasze ciało. Nie zapominajmy tylko o tym, aby nie przeforsować się już pierwszego dnia. Lepiej będzie zaczynać małymi kroczkami i powoli zwiększać ilość kilometrów czy obciążenia na siłowni. Ważne jest to, byśmy trenowali regularnie. Kilka razy w tygodniu to minimum. Można na przykład iść na zajęcia w fitness clubie. Jeśli czujemy, że będzie nam lepiej w grupie lub potrzebujemy motywacji i trenera, to nie wstydźmy się tego.

Trening, który wykończy nas w zdrowy sposób, poprawi naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wówczas uśmiechnięci, a nasz organizm będzie nam wdzięczny — szczególnie plecy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*