Co może oznaczać obolały nadgarstek i czy można by temu w jakiś sposób zapobiec?

Jeżeli boli nas nadgarstek, może to oznaczać chorobę zapalną stawów, lecz może to być również dawny uraz. Nadgarstek jest newralgiczną częścią ciała i jest złożony z wielu małych stawów czy mięśni oraz nerwów.

Akurat z tego powodu, że jest to wrażliwa część, nietrudno o jego uszkodzenie.
U osoby ludzkiej mogą wystąpić przeróżne choroby nadgarstka. Jeżeli nadgarstek niezwykle boli, może to wskazywać na jego złamanie. Występuje wtedy również prędko rosnący obrzęk i rozlewający się krwiak. Zazwyczaj napotykanym złamaniem jest złamanie Collesa, które polega na złamaniach Kości łokciowej na końcach oraz wybrzuszeniu się nadgarstka. Kiedy kość nadgarstka źle się zrośnie, mamy do czynienia z przypadłością pod nazwą staw rzekomy. Tą dysfunkcję można by podejrzewać, kiedy spada siła mięśniowa całej ręki, a na cerze pojawiają się ślady oraz opuchnięcie. Wówczas pacjent czuje silny ból w okolicy uszkodzonego stawu. Kiedy występuje obrzęk i nadgarstek boli, a także występuje temperatura we wrażliwym obszarze, można wtedy podejrzewać skręcenie nadgarstka. Gdy nadgarstek boli przy ruszaniu ręką, występuje krwiak i opuchlizna, wówczas można by mówić o zwichnięciu nadgarstka. Naderwanie więzadeł nadgarstka to krwiak, ból rosnący przy ruszaniu i utrudniona ruchomość stawu.
choroby nadgarstka
Można by też zwyczajnie nadwyrężyć nadgarstek. Wystarczyłoby, że przeciążymy rękę dźwigając zbyt ciężkie przedmioty bądź szarpniemy na siłowni zbytnio ciężką sztangę. Gdy trzymamy nadgarstek długo w wymuszonej pozycji np. przy pracy przy komputerze, możemy mówić o nadgarstku przeciążonym. Skończyć się to może bólem ręki, ale nie występuje ograniczona ruchomość. Ulgę przyniesie wtedy opaska uciskowa na nadgarstek. Może występować ponadto choroba zwyrodnieniowa stawów.

Upewnij się, że nasze linki (http://hotel-zubrowka.pl/konferencje/sale-konferencyjne) prowadzą wyłącznie do wartościowych portali. Jeżeli zainteresowały Cię jakieś wiadomości, to te odnośniki przeniosą Cię do cennych portali.

Objawy takiej dolegliwości mogą pojawić się między 40-60 rokiem życia. Istotnym objawem jest ból, który jest mniej uciążliwy leżąc. Nasila się z kolei przy wykonywaniu ruchu oraz pod koniec dnia.

Po pewnym okresie dopiero dolegliwość może dokuczać również w okresie spoczynku. Takiej chorobie towarzyszy także poranna spastyka przegubów. Ustępuje ona po 5-10 minutach po obudzeniu. Kiedy choroba się rozwija, towarzyszy jej trzeszczenie stawów i mniejsza ich ruchomość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*