Jak często można zmieniać lekarza pierwszego kontaktu oraz kiedy możemy zrobić to bezpłatnie?

Jeżeli posiadamy jakieś problemy zdrowotne, musimy mieć lekarza pierwszego kontaktu. W Polsce działa powszechny system opieki zdrowotnej, w jego skład wlicza się prawo do wszystkich świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej.
Taki zakres świadczeń zagwarantuje nam każda przychodnia.

gabinet dentystyczny

Autor: Denis Bourez
Źródło: http://www.flickr.com
W ramy takich świadczeń wliczają się wszystkie świadczenia lekarskie. Mamy zapewnioną profilaktykę i leczenie.

Ten kolejny link (http://krevetki.pl/uslugi/diagnostyka-obrazowa/) opracowywaliśmy dla Ciebie bardzo skrupulatnie. Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu i zajrzysz na naszą kolejną witrynę.

O tego typu świadczenia możemy ubiegać się w wybranej przez siebie przychodni. Każda osoba, której przysługują usługi medyczne w publicznej służbie zdrowia, może wybrać lekarza, pielęgniarkę jak również położną. Ograniczony może być dostęp do tych specjalistów, którzy zawarci są w ubezpieczeniu zdrowotnym ubezpieczonego. Doktor podstawowej opieki zdrowotnej może być zmieniony zaledwie 2 razy do roku. Wszystkie kolejne zmiany kosztują 80 zł. Kiedy zmienimy adres zamieszkania, także usługa zmiany lekarza będzie również darmowa.

Gdy chcemy wybrać doktora, powinniśmy wypełnić deklarację, którą dostać możemy w dowolnej przychodni. Jeżeli chodzi o publiczną opiekę zdrowia, to można wybierać te przychodnie, które mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Z wszystkimi detalami odnoszącymi się do wypełnienia deklaracji możemy zapoznać się na witrynie online NFZ-tu. Wypełniając deklarację trzeba podać takie dane osobiste jak data urodzenia, nazwisko rodowe czy też płeć ubezpieczonego. Kiedy pacjentem jest osoba, która się uczy, wtedy w formularzu musi wypełnić jeszcze numer telefonu i adres.

W formularzu oprócz danych osobistych ubezpieczony jest proszony o podanie informacji który raz w konkretnym roku zmienia lekarza oraz jaki jest wojewódzki kod oddziału NFZ. Wypełnić także trzeba miejsce, w jakim udzielana będzie opieka zdrowotna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*