Co jest niezbędne w niejednej firmie i w każdym samochodzie? Mały wielki dodatek.

Wyszukamy to na niejednym piętrze biurowca, w każdej firmie i obowiązkowo w każdym aucie. Gdy chodzi o ochronę życia i zdrowia niesłychanie ważne jest to, żeby zadbać o każdego zatrudnionego z osobna. Każde miejsce pracy powinien być wyposażony w sprawnie działający system doraźnej pomocy w przypadku wypadku oraz opcje do udzielania pierwszej pomocy. W wielu zakładach pracy musi być persona bądź osoby wyznaczone i wyszkolone do organizowania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

pierwsza pomoc

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca ma konieczność doposażyć miejsce pracy w odpowiednią ilość apteczek pierwszej pomocy. Rozmieszczając na obszarze zakładu pracy apteczki, musimy wziąć pod uwagę rodzaj i intensywność istniejących zagrożeń – apteczka zakładowa. Tam, gdzie pracownicy zatrudnieni są przy bardziej groźnym procesie, gdzie jest wiele zagrożeń, apteczek musi być więcej lub muszą być obszerniejsze – lepiej doposażone.

W tym tekście znajdziesz interesujące informacje, ale odszukaj ponadto (www.sklep.labempire.com.pl/) inne artykuły na prezentowany temat. Z pewnością będą fascynujące.

Apteczka zakładowa powinna być również niezmiernie solidnie doposażona. Szczegółowe informacje można znaleźć na odpowiednich stronach, ale standardowym asortymentem zawsze są kompresy, plastry oraz sprzęt do pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Owe asortymenty w kryzysowej sytuacji dają radę uratować zdrowie albo przynajmniej utrzymać poszkodowanego przy życiu aż do przybycia służb ratunkowych. Apteczka zakładowa, ta podstawowa, cechuje się dużą jednorodnością. Nie zapominajmy jednak, że ona również ma swoją datę ważności. Po jej wygaśnięciu trzeba zanieść ją do sklepu medycznego i nabyć aktualną. Pamiętajmy, że niedopełnienie przez zatrudniającego obowiązku wyznaczenia konkretnej liczby pracowników do udzielania pierwszej pomocy, zaniechanie wyposażenia miejsca pracy w apteczki zakładowe jest objęte całą listą wykroczeń w stosunku do praw pracowniczych. A kara finansowa może być znacznie bardziej dotkliwa niż kwota, którą wystarczyłoby zainwestować w medycynę.

apteczka

Źródło: flickr.com
Zresztą bardzo ważne dla nas powinno być życie zatrudnionego, a nie kwestia czy zostaną przeciwko nam wyciągnięte konsekwencje. Pierwsza pomoc to priorytetowa sprawa i nie można jej pominąć. Apteczka zakładowa musi być na użyciu każdego miejsca pracy. To coś, o czym zupełnie nie możemy myśleć, nie zwracać uwagi, jednak w razie czego powinny one być pod ręką – Czarmed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*