Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że by zachować zgrabną sylwetkę, trzeba regularnie trenować

W zdrowym ciele zdrowy duch — tak głosi stare polskie przysłowie. Jest ono w stu procentach prawdziwe.
ćwiczenia są jednym z istotniejszych czynników, które pozwalają nam zachować szczupłą figurę oraz zdrowie na długie lata.

krem

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie, którzy trenują dość często, powtarzają, że plusów płynących z takiego rodzaju treningu jest znacznie więcej. W czasie wysiłku fizycznego pojawia się w organizmie endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie trzeba się zatem objadać słodyczami, by poczuć radość. Codzienne treningi wpływają zatem dobrze na naszą głowę i na nasze ciało. Kolejne plusy. Dlaczego zatem jest tak dużo ludzi, którzy zawsze próbują wymigać się od treningu? Zapewne jest to wina lenistwa, które było utrwalone przez całe życie. Jeśli ktoś stale siedział przed komputerem, to trudno mu będzie zmotywować się do ruchu. Należy więc mocno się zmotywować, nie przekładać ćwiczeń na tzw. wieczne „od poniedziałku” i zacząć małymi kroczkami. Nie należy przy pierwszym treningu wymagać od swego ciała zbyt wiele, bo możemy zrobić sobie krzywdę. Dlatego powinniśmy rozkręcać się powoli.

Interesujący wpis? Jeśli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie alergolog dziecięcy legnica, którą tutaj znajdziesz, również jest coś wartościowego!

Można wybrać indywidualne treningi takie jak bieganie albo jazda na rolkach. Jeżeli jednak lepiej odnajdujemy się w grupie i jesteśmy wtedy bardziej zmotywowani do częstych ćwiczeń, to musimy zapisać się przykładowo na aerobik czy zumbę.

Dla ludzi, którzy preferują coś spokojniejszego, dobrym rozwiązaniem może być choćby joga. Rozciągniemy swoje mięśnie oraz zaczniemy gubić nadprogramowe kilogramy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*