Kuracje przy użyciu różnych typów wód – jak to funkcjonuje? Dobrze jest to wiedzieć!

W licznych uzdrowiskach często spotykamy tzw. pijalnie wód. To, że woda jest fundamentem życia, nie rodzi wątpliwości. Czym natomiast różni się woda z wodociągów od klas wód proponowanych w sanatoriach? Najprościej zauważyć różnicę w smaku, ale jest jeszcze wiele innych właściwości. Analizy co jakiś czas wykazują, że na naszej planecie znajduje się woda o różnym składzie.

Woda do picia

Autor: M Yashna
Źródło: http://www.flickr.com
Bezpieczeństwo osób spożywających wodę jest otoczone przez wiele zasad i wymogów. Pożądane parametry, np. w zakresie chemicznym są dokładnie określone literą prawa. W lecznicach różnego typu istnieje możliwość mieć styczność z zachętą do spożycia wielorakich wód posiadających określone substancje mineralne. Czym różni się woda Jana (allecco.pl) od dajmy na to wody Józef?

Jak na cechy danego rodzaju wpływa głębokość źródła? Dlaczego istotny jest poziom mineralizacji danego płynu wypływającego wprost z natury? O tym wszystkim i kilku innych informacjach mówią kuracjuszom terapeuci. () Woda (jonizator wody alkalicznej) Jana pomaga na problemy z nerkami, woda Henryk – odpowiednio obniża procent cukru we krwi, a woda Franciszek – leczy wrzody żołądka. Jest jeszcze kilkadziesiąt innych klas wód, poza wypisanymi powyżej i każda z nich cechuje się inną zawartością mikroelementów.

Cechy każdej poznano empirycznie. Analizy wskazują na to, że minerały są faktycznie istotne i można wpływać na posiadanie ich w prawidłowej ilości właśnie poprzez wypijanie odpowiednich kategorii wód. W gronie typów wód mineralnych ustalono podział zależny od zawartości minerałów w danej wodzie.

Mamy więc: wody niskozmineralizowane (do 500mg/l), średniozmineralizowane (od 500mg do 1500mg/l) i wysokozmineralizowane (ponad 1500mg/l). Wybór odpowiedniej klasy naturalnej wody mineralnej, zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Warto śledzić wiadomości dotyczące skażenia gleb, np. po awarii cysterny przewożącej niebezpieczne substancje. Niewątpliwie, że przez glebę mogły one trafić do źródła.

Dobrze pamiętać, że picie wody jest zwykle zdrowe, jednak woda z nieokreślonego źródła może nieść zagrożenie. Bez skrupulatnej analizy nie jesteśmy w stanie prawidłowo ocenić zawartości wody, która jest jednym z najlepszych rozpuszczalników. W związku z tym, gdy nabywamy butelkę wody w markecie warto zobaczyć skąd jest czerpana i zastanowić się, jakie warunki panują na danym terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*