Kto może poddawać się zabiegowi laserowej korekcji widzenia i jakie są wymagania?

Niektóre zabiegi na wzrok pozwalają na likwidację konkretnych wad wzroku. Osoby noszące okulary, poddają się zabiegom przy użyciu lasera, aby nie musieć ich zakładać. Także osoby noszące soczewki kontaktowe poddają się takim zabiegom.

Zabiegi korekcji laserowej zezwalają na trwałe wyleczenie nadwzroczności czy też astygmatyzmu. Jeżeli ty albo ktokolwiek z Twoich bliskich zaobserwujecie u siebie którąś z takich wad widzenia, to powinniście zgłosić się z dolegliwością do okulisty. Może zainteresuje Was laserowa korekcja wzroku Szczecin będzie miastem, w którym wszystkie zabiegi można by wykonać. Zabiegom korekcji laserowej niezwykle często poddają się osoby, które reprezentują takie grupy zawodowe, w jakich dobry wzrok bez używania okularów jest wymogiem. Są to zawodnicy sportowi, strażacy czy też piloci.
kierowca

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Osoba, która chciałaby poddać się laserowej korekcji widzenia, musi mieć ukończone 21 lat. Wada wzroku tej osoby musi być unormowana. Kobieta nie może być w ciąży i nie można by przyjmować leków sterydowych. Korekcji laserowej może się poddawać osoba, która nie choruje na cukrzycę, mocną nadwrażliwość albo inne dolegliwości metaboliczne. W czasie konsultacji, doktor (gabinet stomatologiczny kraków) udzieli ci niezbędnych informacji na temat samego zabiegu, ewentualnych powikłań oraz zachowania się po zabiegu. Powie także o terminach kontrolnych wizyt. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek zapytania, lekarz na nie udzieli odpowiedzi, żeby każda osoba była świadoma decyzji o operacji. W dzień zabiegu nie można by pić alkoholu czy też kawy. Niezbędne będzie zapewnienie sobie jakiegokolwiek przewiezienia, bo po operacji nie można prowadzić auta.

Należy być także w przypadku kobiet bez makijażu, ani nie wolno używać żadnych perfum czy dezodorantów. Efekt operacyjny zapewnia ścisłe przestrzeganie zaleceń doktora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*