Dobry stan naszego serca gwarantuje dłuższe życie, lecz w jaki sposób o nie dbać?

Dbanie o swoje zdrowie winna być u wszystkich z nas na pierwszym miejscu, bowiem gwarantuje to nam długie życie. Zapewne poprzednie zdanie to banał, zdążyliśmy wielokrotnie usłyszeć owe słowa od własnych matek, babć, ale czy rozumiemy jak rzeczywiście zadbać o dobre zdrowie?

ciśnieniomierz medel palm self

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
Przy obecnym trybie życia, czyli przede wszystkim siedzący tryb pracy, jedzenie artykułów spożywczych wysoko przetworzonych, które mają w swoim składzie sporo konserwantów, chlorku sodu, polepszaczy smaku – to jedynie dwa czynniki, jakie wpływają zasadniczo na zdrowie. Przez siedzący tryb życia albo myśląc szerzej przez małą aktywność fizyczną, nasze serca są poważnie osłabione. Niemalże w ogóle ich nie wykorzystujemy, nie dajemy im szans żeby stawały się silniejsze poprzez wytężony wysiłek fizyczny. Z tego powodu przy większym stresie, zbyt dużej ilości kofeiny, permanentnemu niewysypianiu się albo wszystkiemu na raz serce test wysiłkowy kraków „wysiada – mamy niespodziewany zawał – czarmed. Kwestią jest czy na własną rękę możemy zapobiec problemom z sercem? Odpowiedź jest krótka : tak, bez najmniejszych wątpliwości. Jeśli mamy taką sposobność powinniśmy sprawdzać systematycznie nasze tętno i puls, gdyż najczęściej nie wyczuwamy żadnych dysfunkcji serca, natomiast słuchowo możemy stwierdzić, iż bije ono za płytko – to oznacza, że pompuje za mało krwi. W ocenie takich nieprawidłowości pomoże nam ciśnieniomierz medel palm self, mechaniczny ciśnieniomierz wykorzystywany zwykle przez lekarzy, do którego dołączony jest stetoskop. Nie ma w ogóle nic zabawnego w naszej propozycji. Nie bez przyczyny lekarze stosują stare i w dodatku nieelektroniczne maszyny, one zwyczajnie nie są takie czułe na nasze ruchy jak elektryczne ciśnieniomierze oraz oferują nam poprzez stetoskop odsłuch rytmu bicia serca – ciśnieniomierz medel palm self.

Co więcej winniśmy kontrolować masę zjadanych soli, jaka nie może przekraczać 5 gr na dzień.
Serce przy obecnym sposobie życia jest niszczone przez obfitą w sole i bierny sposób spędzania czasu. Dlatego winniśmy szczególnie sprawdzać jego funkcjonowanie – nawet codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*