Jeżeli w naszym związku nie najlepiej się dzieje, to powinniśmy iść na terapię dla par

Współcześnie ludzie żyją szybko i w sposób dosyć konsumpcyjny, wobec tego także nie mają cierpliwości do naprawiania związków.
Nastały takie czasy, że łatwiej jest skończyć związek i szukać czegoś innego, niż chcieć rozwiązywać konflikty.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie są większymi egoistami, którzy stawiają swoje potrzeby nad potrzeby bliskich. Z tego wynika ludzka niechęć do kompromisów. Na to nakłada się szybkie życie, które powoduje, że mąż i żona rzadko się widują. I tak z reguły zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko skończy. Można odpuścić i każdy odejdzie w swoją stronę lub możemy walczyć o starą miłość. Musimy podjąć trud i iść na terapię. Tam pod obiektywnym okiem fachowca będziemy w stanie powiedzieć, co nam ciąży. Jednak będzie trzeba wysłuchać także racji drugiej strony. Terapeuta zatroszczy się o to, by w czasie spotkania nie było krzyków i przekleństw. Jako osoba z zewnątrz będzie mógł mieć obiektywne spojrzenie na konflikt i jego komentarze zwykle będą trafiać w same sedno. Terapia (zobacz także: prywatny ośrodek leczenia nerwic) może ciągnąć się długo i trzeba być tego świadomym. Trzeba dać sobie czas. Zbliżenie może powstawać w bólach, ale powinniśmy podjąć tę próbę, w szczególności jeżeli mamy potomstwo i nie pragniemy rozbijać rodziny. Pamiętajmy, aby na sesjach być szczerym, ale mówić z szacunkiem.

Powinniśmy dać także możliwość drugiej stronie, aby odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak rodzi się dialog, który jest podstawą każdego dobrego związku. Możliwe że nauczymy się kłócić konstruktywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*