Jeśli zmagasz się z problemem zeza, masz okazję udać się na operację i pozbyć się zaburzeń

Zez okazuje się bardzo nieprzyjemną i problematyczną chorobą. Polega ona na nierównomiernym ustawieniu gałek ocznych, co skutkuje zarówno nieestetycznym mankamentem, lecz także licznymi znaczącymi nieprawidłowościami widzenia. W związku z poważnym przebiegiem choroby zezowej niektórym pacjentom rekomenduje się korektę zeza.

przejdź do strony

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Operacja zeza możliwa w każdym wieku

Utarło się przekonanie, że operacji zeza poddają się jedynie młode osoby i dzieci, tymczasem nie okazuje się to prawdą. Korekta zeza zostaje przeprowadzana na pacjentach w każdym wieku i mogą się jej poddawać również osoby dorosłe, które przez dłuższy czas zmagały się z chorobą zeza. Trzeba wspomnieć, że dzisiejsza medycyna bardzo znacząco się rozwinęła i udoskonaliła, co pozwala wykorzystywać nowoczesne narzędzia w leczeniu i korygowaniu zeza. Oczywiście ewentualność wykonania korekty zeza okazuje się uzależniona od kondycji potencjalnego pacjenta i wielu warunków. Warto wspomnieć, że korekta zeza wykonywana u dorosłej osoby, może skutkować podwójnym widzeniem.

Jak wygląda korekta zeza?

Operacja zeza jest bardzo poważnym zabiegiem, który wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, inaczej mówiąc w narkozie. Tok oraz czas operacji w ogromnej mierze uzależniony bywa od poziomu nieprawidłowości, lecz w większości przypadków trwa do godziny czasu. Operacje zeza – innowacyjne operacje zeza – zostają refundowane przez NFZ. W wypadku, jeśli zauważa się u siebie taką konieczność albo zauważa niepokojące objawy u swojego dziecka, trzeba udać się do strabologa, czyli lekarza od leczenia zeza. Lekarz (zobacz też: urolog kalisz prywatnie) wykonuje niezbędne badania oraz decyduje o potrzebie ewentualnej korekty.

Badania wzroku u okulisty

Autor: iStock
Źródło: iStock
Nie powinno zmagać się z nieprawidłowościami

Kilkadziesiąt lat temu chorobę zeza traktowano niezupełnie poważnie oraz uważało się za mankament urody. Pomyślnie dzisiaj to się znacząco zmieniło i choroba zezowa bywa z sukcesem leczona. Zauważono, że łączy się ona z poważnymi schorzeniami i licznymi niedogodnościami łączącymi się z widzeniem i operacja zeza pomaga podnieść komfort życia, jak też wyzbyć się kompleksów związanych z mankamentem. W sytuacji, gdy boryka się z zezem lub podejrzewa taką nieprawidłowość u dziecka, trzeba jak najszybciej znaleźć dobrą klinikę i porozumieć się ze specjalistą, który rozwieje wszystkie wątpliwości, jak również zaleci odpowiednie leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*