Czy zastrzyk podawany wprost do oka jest bolesny i które choroby leczy się tym sposobem?

Nasze oczy, zwłaszcza po ukończeniu 50. roku życia są narażone na liczne, postępujące choroby. Zastrzyk wykonany bezpośrednio do gałki ocznej stanowi najszybszą metodę zaaplikowania lekarstwa. Iniekcje doszklistkowe, czyli stosowana przez ekspertów nazwa zastrzyków podawanych do wnętrza oka.

Zwalcz typowe oznaki starzenia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Chociaż dla wielu pacjentów brzmi strasznie i poważnie, jest to zabieg przeprowadzany wyjątkowo szybko i precyzyjnie. Ze względu na podanie znieczulenia regionalnego, jest też bezbolesny. Przeprowadza się go z użyciem wyjątkowo cienkiej igiełki, z zachowaniem precyzyjnych zaleceń aseptyki. Higieniczne warunki są niezbędne, aby zminimalizować zagrożenie infekcji.

Kiedy okulista (patrz też: okulista kalisz prywatnie) może zaproponować iniekcje? To najskuteczniejsza a jednocześnie najszybsza droga podawania lekarstw leczących przewlekłe choroby siatkówki, np. cukrzycowy obrzęk plamki, czy też zwyrodnienie plamki żółtej. Iniekcje doszklistkowe przeprowadzane są przez większość polskich klinik okulistycznych – dodatkowe informacje na stronie internetowej. Trzeba jednakże pamiętać o przeciwwskazaniach. Zabieg nie jest polecany pacjentom cierpiącym na poszczególne schorzenia układu krążenia. Omawiane iniekcje są jedną z najskuteczniejszych dróg leczenia AMD, czyli zwyrodnieniem plamki związanego z wiekiem.

Ta niebezpieczna choroba oczu dotyka najczęściej osoby po ukończeniu 50. roku życia. Powoduje znaczne pogorszenie wzroku, a w niektórych wypadkach – nawet całkowitą utratę możliwości widzenia. Czynnikami potęgującymi ryzyko zachorowania są: wiek, płeć żeńska, palenie papierosów, niewystarczająca ilość beta-karotenu oraz czynniki uwarunkowane genetycznie. Co robić, gdy poznamy już opinię lekarza? Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła „AMD leczenie” natrafimy na liczne strony z poradami i wypróbowanymi lekami. Postępowanie schorzenia mogą zatrzymać leki witaminowe i ziołowe, ale najskuteczniejszą metodą są iniekcje doszklistkowe. W wyszukiwarce po frazie „AMD leczenie” możemy dodać wyraz „klinika” albo „zabieg”. To najszybszy sposób dotarcia do specjalistycznej placówki.

Choroby gałki ocznej są wyjątkowo ciężkie do leczenia, nie wolno jednak się poddawać. Z pomocą mogą przyjść lekarstwa oraz groźnie wyglądające, ale całkowicie bezbolesne zastrzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*