Jakimi korzyściami cechują się licówki oraz jakie defekty można by za ich pomocą zniwelować?

Jeżeli nie za bardzo równe jedynki, trwałe przebarwienia albo szpary między zębami powodują, że mniej chętnie się uśmiechamy, to licówki sprawią, że odzyskamy pewność siebie.
To cienkie płatki porcelanowe, które się przykleja na przednią powierzchnię zębów oraz ukrywa się w ten sposób defekty estetyczne.

zęby

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Przy wykorzystaniu licówek można by rozjaśnić zęby i nadać im piękny kształt i kolor. Można by również wydłużyć je i poszerzyć a także zlikwidować przerwy pomiędzy zębami. Licówek używa się również do drobnej korekty ustawienia zębów dla przykładu w przypadku małego stłuczenia czy skręcenia nade wszystko siekaczy dolnych. Cel ten się osiągnie, kiedy dobierzemy odpowiednią grubość licówek. Jednak te nakładki nie zastąpią leczenia ortodontycznego. Licówki jest to doskonałe wyjście tak dla osób, które rozjaśnić chcą odcień zębów oraz zachować ich naturalną barwę oraz ukryć trwałe przebarwienia. Licówki zakłada się również w przypadku nieestetycznych bruzd lub niewielkich uszkodzeń zębów przykładowo pęknięć, startych albo ukruszonych brzegów oraz rzucających się w oczy wypełnień zębów z przodu. Gdy jednak zęby są bardzo zniszczone, stosowane są korony ceramiczne. Założenie licówek eliminują choroby dziąseł, próchnica i wady zgryzu. Licówek także nie stosuje się u ludzi z parafunkcjami zgryzowymi takimi jak zgrzytanie uzębieniem, obgryzanie paznokci czy zaciskanie zębów, ponieważ wtedy łatwo o uszkodzenia lub o odklejenie się licówek.
Za pomocą licówek zmienić można wygląd pojedynczych zębów lub całych grup zębów. Zakłada się je zazwyczaj na przednie zęby od trójki do trójki lub od czwórki do czwórki.

Jeżeli spodobał Ci się publikowany materiał, to niewątpliwie zaciekawią Cię również przydatne informacje (https://www.dermamed.com.pl/czym-leczyc-rozstepy-ciazowe), które odnajdziesz tu – one wciągną Cię bez reszty.

Na pozostałe zęby są używane korony albo formy pośrednie pomiędzy koronami a licówkami.

To wynika z faktu, że licówki są w większym stopniu delikatne oraz obejmują jedynie zewnętrzną powierzchnię zębów, a nie powierzchnię żująca, dlatego też założenie licówek związane jest z małą ingerencją w twarde tkanki zębów albo zupełnie z brakiem takiej ingerencji. W czasie szlifowania jest usuwana jedynie cienka warstwa szkliwa albo ta czynność nie jest w ogóle przeprowadzana jeśli licówka poszerzyć lub pogrubić ma ząb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*