Dbanie o cerę jest istotne o każdej porze roku — musimy ją więc często kremować

Dziś trudno wyobrazić sobie, by ktokolwiek nie troszczył się o skórę twarzy. Kremują się nawet panowie.
Krem w obecnych czasach jest bardzo ważnym elementem każdej kosmetyczki.

genetyka

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com
krem
Nie wydaje się być ważne, kto jest jej posiadaczem oraz jakiej jest płci. Rzecz w tym, że w dzisiejszym świecie zanieczyszczenie powietrza jest tak duże, że nie powinniśmy pozwolić na to, aby wchodziły one do naszej skóry. Jednak kremy nie powinny wypełniać jedynie ochronnej roli. Chodzi też o porządne nawilżenie i dostarczenie skórze odpowiedniej dawki witamin. Należy pamiętać także o tym, że całkowicie inny musi być krem na dzień, a inny na noc. Także typ cery w znacznym stopniu ma wpływ na to, który kosmetyk wybierzemy. Jeżeli mamy tłustą cerę, to będziemy z pewnością szukać specyfiku, który spowoduje, że nie będzie nam się tak błyszczeć cera. Inne potrzeby mają osoby z cerą trądzikową czy przesuszoną. Wobec tego istotne jest, żeby dokładnie sprawdzać, co się kupuje. Dodatkowo powinniśmy czytać składy.

Jeżeli masz chęć wyszukać artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj (http://www.genomed.pl/) i przejrzyj inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Ten modny dzisiaj trend jest bardzo pożyteczny. Należy być świadomym kupującym i zdawać sobie sprawę z tego, co w trawie piszczy. Skoro nasze życie jest pełne chemii, to warto ją ograniczać. I mowa tutaj nie jedynie o jedzeniu, ale też właśnie o kosmetykach. Kochajmy siebie oraz dbajmy o siebie w rozsądny sposób.

Pozwólmy sobie na odrobinę rozpieszczenia i kupujmy tylko te kosmetyki, które będą nam długo oraz dobrze służyć. Pamiętajmy też o tym, żeby nigdy nie stosować je po upływie terminu zdatności do użycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*