Jakie odżywki dla sportsmenów?

Zanim kupisz jakąkolwiek odżywkę, sprawdź, jakie są podstawowe zasady sportowej suplementacji. Poniżej regule suplementacji, jakich przestrzeganie zapewnia najlepsze rezultaty w przyroście masy mięśniowej i polepszeniu wyników sportowych.
Nabywanie „w ciemno”, bez fundamentalnej wiedzy o suplementach, w najlepszym razie może się skończyć niepotrzebnym wydaniem pieniędzy, a w najgorszym – poważnymi problemami ze zdrowiem.

białko whey

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w następstwie ostrych ćwiczeń twój organizm wymaga ponadplanowej suplementacji, ustal w jakim celu pragniesz stosować suplementy. By wyrzeźbić sylwetkę, powiększyć masę, stracić na wadze, polepszyć ogólną sprawność jak też kondycję? W każdym z tychże wypadków zalecane są inne suplementy.
aparat tlenowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, nabywanie całego arsenału suplementów jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Zarówno początkujący, jak i obeznani zawodnicy jako bazę swojej suplementacji muszą wybierać aminokwasy BCAA. Odżywka ta dostarcza optymalnych ilości komponentów koniecznych do budowy masy mięśniowej jak też ma udowodnioną skuteczność. W następnej kolejności można wyposażyć się w białko Whey.

Wciąż masz wielkie problemy z wyszukaniem ciekawej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje, one z pewnością Cię nie rozczarują.

Odżywki muszą być dopełnieniem diety, a nie podmieniać ją. Z tej przyczyny warto kupować suplement mając już określony plan żywienia. Dopiero po zbadaniu składu diety, między innymi jej kaloryczności, wielkości dostarczanego białka, węglowodanów oraz tłuszczy, można przejść do zakupu odpowiednich preparatów.

Wiele odżywek różni się schematem dawkowania – na przykład białko serwatkowe należy spożywać jedynie po treningu, natomiast kazeinę przed sPaniem, tak samo jak ZMA. Pomylenie pory zażycia suplementu zmniejsza jego skuteczność i niweczy wysiłek włożony w ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*