Jak troszczyć się o ząbki?

Szkliwo zębów jest to najbardziej mocna tkanka ząbków – wystarczą jednakże zaniedbania w higienie jamy ustnej oraz złe przyzwyczajenia, by problemy z ząbkami stały się faktem.
Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie oddziaływanie na stan zębów mogą mieć pewne postępowania.

Nieprawidłowa higiena jamy ustnej, stronienie od wizyt u stomatologa jak też spożywanie słodkich trunków gazowanych to jedynie pewne z wielu metod na ubytki w zębach a także deficyty w uzębieniu. O ile chcesz możliwie długo cieszyć się własnymi zębami, przyda ci się ociupinę wskazówek, czego nie trzeba robić. Nawet maluchy mają pojęcie, że trzeba myć ząbki – – > link do strony. Wszelakie zaniedbania prowadzą bowiem do próchnicy ząbków oraz chorób dziąseł. Z drugiej jednak strony, zbytnia gorliwość również nie popłaca. Staranne szczotkowanie zębów po każdym posiłku wcale nie jest tak korzystne, jak mogłoby się wydawać. Profesjonaliści zalecają czyszczenie zębów trzy razy dziennie – po śniadaniu, obiedzie jak też wieczerzy. Nie należy przy tym zbytnio szorować zębów tuż po wstaniu od stołu. Myjąc zęby wprost po jedzeniu, możesz zetrzeć szkliwo, jakie na skutek działania kwasów emitujących się w czasie spożywania posiłku, robi się bardziej miękkie. Wskazane jest więc odczekanie 60 minut przed myciem ząbków. W tymże czasie kwasy zostają unieszkodliwione, a zęby mają czas na ponowną mineralizację. Szczoteczka do ząbków musi być mięciutka.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, zobacz dodatkowe informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (https://www.rehabilitacje.org/medycyna-sportu), znajdziesz tutaj podobne informacje.

Zbyt twarda szczoteczka może bowiem uszkadzać szkliwo.

schorzenie

Autor: Lori Greig
Źródło: http://www.flickr.com
Ząbki myj łagodnymi ruchami kolistymi. Pamiętaj o tym, ażeby po każdym posiłku użyć nitki dentystycznej.

Usuwanie pozostałości jedzenia z przestrzeni międzyzębowych zajmuje plus minus 2 minut, zaś pożytki płynące z tejże czynności są nieocenione. Bardzo ważne dla zdrowia ząbków są również systematyczne wizyty u dentysty. Stomatolog Łomża dopełnia przeglądu zębów co pół roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*