Gdy na mycie zębów jest już za późno? Koszty a koszty.

Mycie zębów to powszechność dla milionów ludzi, ale czasem pomimo najlepszych chęci i używania rekomendowanych produktów do prawidłowego utrzymania higieny jamy ustnej, zdarzają się kłopoty.

zdrowie - landszaft

Autor: Maciej Lewandowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wtedy nie zostaje nic innego niż udać do specjalisty. Większość ludzi robi to dopiero w momencie kiedy rwanie w zębie jest zbyt duży. Wtedy w grę wchodzi nie stomatologia estetyczna, ale stomatologia zachowawcza, sprawdź co w praktyce oznacza borowanie – najczęściej jak punkt wyjścia. Nie zadziwia wtedy fakt, że większość osób udaje się do stomatologa jak na ścięcie.

Interesują Cię zaprezentowane tu treści? Jeśli tak, to fantastycznie – udostępniamy także dla Ciebie darmowy dostęp do nowej strony.

Będąc w strachu zawsze wyolbrzymiamy negatywne scenariusze, co absolutnie w niczym nie pomoże i jest całkowicie zbędne.

stomatologia zachowawcza

Autor: ellebil1
Źródło: http://www.flickr.com

Stomatologia zachowawcza stomatologia zachowawcza przeszła długą drogę w ciągu ostatnich lat – współczesne możliwości gabinetów stomatologicznych stoją dosłownie na futurystycznym levelu. Gdy już nie posiadamy odmiennego wyjścia niż stomatologia zachowawcza potrzebujemy odpowiedzieć sobie w kwestii – odpłatnie czy na kasę chorych? Gdy ząb dokucza lekarz w obu typach placówek przyjmie niezwłocznie, jednak efekty wizyty mogą się diametralnie od siebie różnić. Placówki państwowe pomimo posiadania znacznie wyższego niż w przeszłości standardu, dalej nie dają wielkich nadziei. W efekcie większość osób wybiera wizyty prywatne, gdzie pomoc jest współmierna cenie. Wysokość naprawienia zębów nie stanowi już wydatku, który jest zdolny zburzyć na długo domowy budżet.

Końcowa decyzja zawsze leży w gestii pacjenta, jednak lepiej namyślę się, czy wydatek rzędu 100 – 200 zł nie jest lepszym rozwiązaniem niż ustawiczne udawanie się do „specjalisty” państwowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*