Delikatna skóra głowy

Zazwyczaj mówi się o pielęgnacji włosów, jakie odżywki do włosów, lakiery są najtrafniejsze do odpowiedniego rodzaju włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Profesjonalne odżywki do włosów
Podejmowane są również kwestie porównania urządzeń do modelowania, jak suszarki czy maszynki. Mało jednak mówi się o pielęgnacji skóry głowy, która jest równie istotna, jeśli nie istotniejsza od włosów. To od jej kondycji zależy jak szybko rosną włosy, czy są sprężyste i silne.

Skóra głowy to nic innego, jak kontynuacja naszej skóry pod włosami, stąd też może być źle odżywiona, pozbawiona wody, zestarzeć się, tak jak nasza inna skóra. Delikatna skóra głowy, tak samo jak skóra twarzy, charakteryzuje się objawianiem uczucia pieczenia i łuszczenia oraz utratą warstwy ochronnej o kwaśnym odczynie – zrównoważonej mieszaniny hydrolipidów, która oddziaływuje jak naturalny element ochronny skóry.

Przyczyny mogą być rozmaite, zależne są od fundowania różnych zabiegów kosmetycznych jak np. trwała, farbowanie włosów, prostownice czy nawet polecane maszynki do strzyżenia, a nawet od wpływu środowiska, takich jak za wysokie temperatury powietrza i spaliny samochodowe. Chociaż niestety za gorące powietrze (jonizator powietrza) otrzymujemy od suszarki do włosów w sklepie mało znanych firm.Oprócz tego w istotne są czynniki uwarunkowanie genetycznie, które predysponują do posiadania wrażliwszej powłoki skórnej, co sprawia, że skóra głowy jest bardziej narażona na podrażnienia.

Jeśli zaobserwowaliście u siebie wyżej wymienione objawy, warto sięgnąć po specjalistyczne produkty przeznaczone do delikatnej skóry głowy, które skutecznie usuną te nieprzyjemne uczucia.

Źródło: Lokikoki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*