Co to jest światłoterapia? Czy rzeczywiście uzdrawianie światłem pomaga?

Mówi się, iż światło posiada zdrowotne własności. Pobudza receptory na skórze, poprzez które impuls wędruje dalej, do szyszynki. To właśnie w niej zaczynają działać funkcje ochronne, czyli inaczej uruchamiają się odpowiednie hormony. Wyszczególnić można parę podstawowych kolorów światła, które oddziałują na organizm człowieka. Fiolet jest uspokajający, odprężający oraz łagodzący ból.

jesiennie promienie słońca o poranku

Źródło: pixabay.com
Jest perfekcyjny przykładowo podczas nerwicach. Błękit odpowiada za wspomaganiu koncentracji, także działa odprężająco oraz kojąco na stany zapalne. Zieleń natomiast dość delikatnie relaksuje oraz wspiera leczenie badanie eeg dzieci grypy i innych schorzeń. Żółty jest ożywiający oraz używany przy leczenia menopauzy. Pomarańcz odnawia energię, a czerwień działa na funkcjonowanie umysłu.

vintage dziewczyna w promieniach letniego słońca

Źródło: pixabay.com

Przy stosowaniu światłoterapii użytkowane są różnorodne rodzaje fal promieniowania. Da się je podzielić na cztery rodzaje. Lampa do światłoterapii może posiadać na przykład światło białe leczy chandrę, czy też zaburzenia snu (link). Nadfiolet używany jest w gabinetach kosmetycznych i powoduje opaleniznę. Podczerwień działa na dolegliwości zapalne. Natomiast promienie lasera używane są głównie podczas zabiegów kosmetycznych.

Terapię światłem podejmuje się zazwyczaj w gabinetach fizjoterapeutów. Lampa do światłoterapii służy do naświetlania skóry. Najczęściej pojedyncza sesja światłoterapii trwa między połową godziny a dwoma. W głównej mierze światłoterapia stosowana jest przy chandrze, czy zaburzeniach humoru, jak również przy dużym stresie, ogólnego złego samopoczucia, niedyspozycjach powiązanych ze menopauzą. Zasadniczo światłoterapia pomaga podczas wielu dolegliwościach. Są jednak różnorodne zastrzeżenia powiązane z użytkowaniem światłoterapii. Głównie światłoterapii należy unikać podczas stosowania preparatów skutkujących nadwrażliwością na światło (więcej:). Również choroby oczów, przykładowo choroby siatkówki. Zasadniczą regułą jest konsultacja z własnym doktorem. Bez wątpienia światłoterapia jest bardzo przydatna przy problemach zdrowotnych. Nie zaszkodzi, a może być doskonała w konsekwencjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*