Dawca nasienia czasami jest ostatnią nadzieją dla małżeństw, które pragną mieć potomstwo, lecz nie jest im to dane

Dla wielu małżeństw urodzenie dziecka jest dużym marzeniem, mimo wszystko niestety nie każdemu bywa to dane. Bywa tak, że w czasie starania o malucha występują kłopoty z płodnością oraz niezbędna jest fachowa kuracja. W pewnych wypadkach ostatnią nadzieją dla takich par okazuje się sztuczne zapłodnienie i dawca nasienia.

Nowe możliwości leczenia niepłodności

Małżeństwa, które zauważają, że posiadają problem z zajściem w ciążę,

badanie nasienia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

przeważnie trafiają do klinik w których leczy się bezpłodność. Pomyślnie tego typu miejsc w Polsce ciągle przybywa, jak również udostępniane są w nich coraz doskonalsze warunki. W klinikach pacjenci zostają otoczeni dobrą opieką, przeprowadza się skrupulatny wywiad lekarski, jak również komplet analiz, jakie mogą nakreślić istotę problemu. Przeprowadza się także test SPPS na płodność – przeczytaj o dawcach nasieniach.

Leczenie niepłodności

Diagnostyka niepłodności w podobnych klinikach jest przeprowadzana pod kątem trzech czynników: niepłodności żeńskiej, męskiej oraz partnerskiej. W przypadku pierwszej przeprowadza się komplet badań mających za zadanie wykazanie poziom hormonów w danej części cyklu, budowy narządów rodnych kobiety i zmian zachodzących w nich podczas trwania cyklu. Panowie zostają poddawani analizie nasienia, w czasie czego sprawdza się ilość oraz jakość plemników. Głównym sposobem diagnozowania niepłodności partnerskiej okazuje się test PCT – przeczytaj o testach na płodność.

A jeżeli leczenie nie daje efektów

Następstwem wyżej wymienionych badań okazuje się podjęcie leczenia według metody dobranej przez specjalistę indywidualnie do danego przypadku. W niektórych wypadkach terapia daje oczekiwane i szczęśliwe owoce, niemniej od czasu do czasu bywa, że para nie może wspólnie począć dziecka. W podobnym przypadku wskazaniem okazuje się sztuczne zapłodnienie. Ono także miewa przeróżne oblicza, ponieważ przeprowadza się zapłodnienia z zastosowaniem nasienia partnera kobiety albo nasienia pochodzącego z banku spermy. Czasem niezbędna okazuje się również adopcja komórek jajowych, jeśli kobieta nie posiada swoich jajeczek albo ma ich zbyt mało .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*