Cierpisz na depresję jesienną? Podejmij właściwe kroki, aby ją pokonać

Kiedy jest coraz bliżej do jesieni, wiele osób wykazuje symptomy depresji. Na dworze coraz wcześniej się ściemnia. Jest chłodno, a także często pada deszcz, co również optymistycznie na nie nastraja. Jeżeli i ty nie masz sił do działania, a uśmiech rzadko pojawia się na Twojej buzi, musisz podjąć należyte kroki, aby depresja jesienna kompletnie Cię nie przytłoczyła.

Depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Największym kłopotem jest niedostatek słońca, ale jeśli w niedługim czasie nie czeka Cię urlop w ciepłym kraju, gdzie niebo nie jest przykryte nieprzyjemną zasłoną chmur, należy poszukać innych sposobów. Jeden z nich to terapia uzależnień mińsk mazowiecki światłem (polecana strona) przy pomocy specjalnego urządzenia o odpowiednim natężeniu świetlnym. Jeśli będziesz używać niniejszej lampy każdego dnia, wygrzewając się w jej świetle co najmniej pół godz., z pewnością niedługo będziesz czuć poprawę oraz życzliwszym okiem spojrzysz na świat wokół Ciebie.

Ale nie wyłącznie alternatywne źródła światła mogą poprawić twoje samopoczucie. To także należyta porcja energii, którą dostarczamy razem z pożywnymi posiłkami, bogatymi w witaminy i mikroelementy. Najlepsza na chandrę jest nie tylko czekolada, lecz również ryby, orzechy oraz warzywa i owoce, zwłaszcza te sezonowe. Mimo gorszego humoru nie można też zapomnieć o systematycznej aktywności fizycznej.

Wybierz dyscyplinę, w jakiej czujesz się najlepiej, a pływając czy grając w tenisa będziesz mógł odpędzić dokuczliwe myśli i oderwać się od zwykłych obowiązków, których natłok również przytłacza. Mimo, że pogoda nie sprzyja, dobrze jest też dużo przebywać na świeżym powietrzu, np. pójść pospacerować do ulubionego parku. Nie zapomnij o ciepłej kurtce, kaloszach oraz parasolu, a przekonasz się, że nawet chodzenie w deszczu może dawać ci radość, szczególnie gdy jesteś z bliskimi.

Depresja jesienna dotyka coraz więcej osób – portal depresjasezonowa.pl. Jeżeli i ty znalazłeś się w grupie osób, jakie stają się apatyczne i przemęczone razem z pierwszymi jesiennymi dniami, terapia światłem oraz inne nadmienione wyżej sposoby pozwolą ci uporać się z kłopotem. Musisz jak najszybciej zmierzyć się z tą przypadłością, by nie dopuścić do jej zaostrzenia, ponieważ może to mieć katastrofalne skutki i doprowadzić do niezbędności farmakologicznego leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*