Wypadanie włosów jako problem panów i pań

Problem wypadania owłosienia dotyczy nie tylko mężczyzn, lecz i kobiet w każdym wieku. Bytowanie z łysieniem nie jest łatwe w dobie popularności na piękne i błyszczące włosy.

Wypadanie włosów u kobiet mogą mieć różne przyczyny.
Od zmian hormonalnych, przez stosowanie niektórych lekarstw, po niepoprawną pielęgnację włosów. Wypadające włosy w wypadku pań zdołają być wynikiem ciąży, bądź menopauzy. Przyczyny zbytniego wypadania włosów mogą spoczywać także w zakażeniach i schorzeniach ogólnoustrojowych, czy schorzeniach skóry głowy. Wszelka przyczyna łysienia powinna być zdiagnozowana, bo jedynie w takim przypadku realne jest skuteczne Leczenie owej dolegliwości.

wszczepianie włosów

Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska
Metoda terapii łysienia jest zależna od wielu elementów. Gdy utrata włosów nie jest w stanie być spowolnione żadną procedurą, przeszczep włosów jest najbardziej skutecznym i najtrwalszym rozwiązaniem zachowania gęstej fryzury. Za jego pomocą jest możliwość rekonstruować również ubytki w obrębie brwi, rzęs, bądź brody. Transplantacja włosów to zabieg z odcinka medycyny estetycznej, który zapewnia dopełnienie braków, powstałych w wyniku wyłysienia. Przeszczep rozpoczyna się od pobrania skóry razem z mieszkami włosowymi z tylnej części głowy i wszczepianie włosów w miejsca wyłysiałe. Lekarz (polecany alergolog dla dzieci) jest w stanie pobierać także poszczególne zespoły mieszkowe. Przeszczep włosów czyni się w znieczuleniu miejscowym, a okres trwania operacji zależny jest od liczby przeczepionych jednostek.

Przeszczep włosów jest w stanie być wykonany u większej części osób posiadających dobry stan zdrowia, a nawet u dzieci. Jest natomiast grupa przeciwwskazań do zrealizowania tego zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*