W jaki sposób zdrowo stracić na wadze?

To, w jakim tempie będziesz szczuplał, zależeć będzie przede wszystkim od stylu życia, który do chwili obecnej wiodłeś.
Jeżeli do tej pory pory konsumowałeś wysoce przetworzoną żywność i ni stąd ni zowąd zrezygnujesz z tychże pokarmów, przerzucając się na znaczną ilość wody a także jarzyn, zrzucić możesz nawet jeden kilogram w ciągu tygodnia.

Kolorowe pigułki

Autor: Will Thomas
Źródło: http://www.flickr.com
Laboratorium

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Jeżeli zaś cały czas zdrowo się żywisz i oprócz tego trenujesz, raczej nie wyszczuplejesz w ciągu tygodnia więcej niż pół kilograma. To naturalnie założenia hipotetyczne i zależeć będą nie jedynie od tego, jak wygląda Twoja obecna dieta, ale również od Twojej przemiany materii, energetycznego wydatku oraz pracy hormonów.
Za niewielka podaż kalorii spowoduje, że prawdopodobnie szybko stracimy zbyteczne kilogramy, lecz będzie to proces niezbyt trwały jak też druzgocący zdrowie – nie ominą nas: tzw. efekt jo-jo, kłopoty hormonalne, ubytek mięśniowej masy i przybranie z powrotem tkanki tłuszczowej. Gdy często trenujemy a także stosujemy rozmaite rodzaje wysiłku, zaczynając od aerobowego po wysiłek siłowy, wówczas nie będzie potrzeby redukowania kalorii w naszej diecie. Jeżeli jednakże nasz wydatek energetyczny w przeciągu doby nie jest za wielki, potrzebny może być niewielki deficyt kaloryczny. Proces odchudzania przyśpieszy z pewnością odpowiedni trening. Dobre rezultaty daje niewątpliwie trening trening online siłowy, albowiem podkręca metabolizm a także spala nadmiar tkanki tłuszczowej.

Ażeby podwyższyć jego efektywność, należy skrócić czas pauz między seriami jak też delikatnie obniżyć balast a równocześnie wykonywać większą liczbę powtórek. Poza treningiem siłowym istotny jest też tak zwany trening interwałowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*