Sprzęt dla ludzi, którzy nie mogą poruszać się na własnych nogach

Czasy, gdy wózek inwalidzki był prostym i niepraktycznym krzesłem na kółkach, są już historią. Teraz producenci starają się, ażeby osiągalna technika w największym stopniu ułatwiła życie osobom poszkodowanym przez los.
Wózki inwalidzkie są osiągalne w wielu typach. Dobór należytego zależy od stopnia niepełnosprawności.

łazienka z toaletą

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
Dla osób, które zdołają się poruszać na własną rękę chociażby na małych dystansach, najbardziej pomocne mogą okazać się wózki inwalidzkie składane. Ich największą wartością jest przystosowanie do transportu, czyli niska waga, zdejmowane koła i cienka, zginana konstrukcja.

Ręcznie napędzane wózki inwalidzkie o dużych kołach, są poświęcone dla osób, które prowadzą bardziej czynny sposób życia. Wózki inwalidzkie elektryczne, to możliwość dla osób, które nie chcą, albo nie mają możliwości korzystać z pomocy asystenta, ale potrzebują ocalić swobodę poruszania się i niezależność. Te wózki są odpowiednie dla osób, które posiadają mało sprawne ręce.

Przy wyborze wózka, najistotniejsza jest łatwość poruszania się i wygoda. Ważne jest, aby niesprawne części sylwetki były należycie wsparte, zapewniając w miarę możliwą wygodę. Wytrzymałość wózków na ogół jest bardzo dobra, gdyż jest to ekwipunek medyczny, powinien on spełniać określone standardy.polecaną stronę odszukasz tu: sklep.starszaki.pl.

starsza osoba

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo jak wózek, też wkładki ortopedyczne powinno się dobrać indywidualnie. O tym, jakie wkładki potrzebujemy, postanawia lekarz ortopeda. Można też owe badanie (tomografia kraków) wykonać w gabinecie podologicznym. Odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne poprawiają ułożenie stóp, wspomagają pracę kolan, bioder i kręgosłupa. Zmniejszają obciążenia i zmęczenie nóg, korygują defekty postawy, wspomagają również pozbyć się bólu kręgosłupa.

Wkładki ortopedyczne korygują rozkład kości, jaki je podtrzymuje, toteż naprawianie uszkodzeń stóp realna jest zwłaszcza u dzieci i młodzieży. Zwykle aplikowanymi są wkładki na płaskostopie. Polepszają komfort chodzenia u ludzi z platfusem podłużnym i poprzecznym. Niezależnie od tego, jakie ortopedyczne wkładki używamy, trzeba mieć na uwadze to, że buty powinno się przystosować do wkładek, a nie na odwrót.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*