Program do rozliczania Pit-ów

Na świecie są tylko dwie pewne rzeczy – śmierć i podatki – mawiał Benjamin Franklin. Choć żył on w XVIII wieku, jego słowa nie tracą na znaczeniu. Uiszczanie należności na rzecz kraju jest oraz prawdopodobnie długo będzie naszym zadaniem.

Chociaż nie podobają nam się nierzadko horrendalne sumy zabierane z naszych pensji, podatki muszą istnieć, ażeby państwo pracowało sprawnie. Na szczęście wymyślono mechanizmy zapewniające pomoc potrzebującym.

Podoba Ci taki tekst? To ekstra, sprawdź stronę doradca podatkowy zielona góra pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Przykładem jest .

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Organizacje pożytku publicznego (OPP)Fundacje i Stowarzyszenia, dla których możemy przekazać 1 procent podatku to organizacje pożytku publicznego (Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową). Ich aktywność opiera się w dużej mierze na darowiznach jak również nieodpłatnej pracy ochotników. 1 procent podatku jest dla nich solidnym zastrzykiem finansowym, w następstwie tego rywalizacja o pieniądze jest całkiem intensywna. OPP niejednokrotnie instalują na własnych stronach internetowych program do rozliczania pit-ów, żeby ułatwić ewentualnemu ofiarodawcy podjęcie decyzji oraz przyspieszyć jego działanie. Na ogół posiada on dwie odmiany – stacjonarną, jaką można zainstalować na swoim komputerze oraz online – do zrealizowania przy użyciu strony internetowej. Organizacje pożytku publicznego, na rzecz których podarujemy naszą część podatku, będą znały jego liczbę nie wcześniej aniżeli w miesiącach wakacyjnych.

Pit 2013 – kolejny obowiązek w drodzeJeszcze niedawno rozliczaliśmy się z fiskusem za rok 2012. Wkrótce zaczniemy już przekazywać 1 procent. Najlepiej dokonać tego wkrótce po tym, gdy pracodawca dostarczy nam pit 11. Szybka reakcja umożliwi nam uniknięcie zbędnego napięcia jak również przypuszczalnych kar, natomiast w razie zwrotu z podatku przyspieszy jego wypłatę. Pit 2013 będzie można zapewne posłać do rodzimego urzędu skarbowego już w styczniu bądź lutym 2013 r. Rzecz jasna najważniejszy termin to 30 kwietnia, niemniej nie warto pozostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Zawsze coś może nie pójść po naszej myśli, a kary nakładane przez fiskus na spóźnialskich to już nie przelewki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*