Pooperacyjne dolegliwości nie muszą być problemem – endoproteza Dowiedz się więcej o wynikach najnowszych badań

Dziś medycyna dokonała dużej liczby przełomów i kroków naprzód. Dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu profesjonalistów, znaleziono rozwiązania usuwające sporo problematycznych dawniej chorób. W tym celu pozyskiwany jest przeważnie materiał genetyczny, dzięki któremu kontynuowane jest leczenie.

Niezastąpione są właśnie komorki macierzyste, jakich wykorzystanie jest znakomite w zwalczaniu chorób jak łagodna oraz umiarkowana choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego, nazywana artrozą. Używa się ich także z powodzeniem w przypadku problemu z więzadłem krzyżowym przednim, nazywanego ACL, jak również więzadła krzyżowego tylnego – PCL. Dzięki temu rany goją się prędko i skutecznie. Metoda ta została opatentowana już pewien czas temu. Terapia z użyciem takich komórek na pewno będzie w stu procentach doskonałą alternatywą dla każdej chorej osoby, która od dłuższego czasu znosi przewlekły i nieprzyjemny ból kolan. Może to być skutek uboczny wcześniejszych urazów lub zmian zwyrodnieniowych.

biodro

Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com

Zwyrodnienie stawu biodrowego i problem z kolanami – lekarze pomogą

Jeśli cierpimy na zaawansowane zwyrodnienie stawu biodrowego i wkrótce planujemy podjąć specjalistyczne leczenie operacyjne, temat jak endoproteza biodra musi stać się nam niezwykle bliski (). Lekarze informują wszystkich pacjentów, którzy poddawani są tego typu zabiegom o wszystkich skutkach ubocznych oraz o tym, jak będzie przebiegać faza po ukończonej operacji.

Najczęściej po operacji endoprotezy dostrzega się zwichnięcia, więc powinniśmy zebrać informacje na temat tego, na jaki rodzaj ruchu możemy sobie w tym czasie pozwolić. Po operacji kolana endoproteza kolana też musi zajmować naszą uwagę, powinniśmy zatroszczyć się o zdrowie podwójnie. Zabieg wymienienia stawu kolanowego przeprowadza się wraz ze znieczuleniem w całości lub miejscowym, nazywanym rdzeniowym. Pacjent nie czuje wówczas bólu w ogóle, dzięki profesjonalnemu znieczuleniu przeprowadzonemu przez anestezjologa o dużym doświadczeniu.

Jeżeli odnalezienie dodatkowych informacji na prezentowany temat jest dla Ciebie bardzo ważne, to żeby je zdobyć prześledź witrynę (https://www.optyk-michal.pl/), na której je na pewno zobaczysz.

Ta operacja będzie trwała maksymalnie dwie godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*