Piaskowanie – sposób na pozbycie się osadów nazębnych

Piaskowanie jest to zabieg dentystyczny polegający na eliminowaniu osadów nazębnych jak też nieładnych przebarwień za pomocą tak zwanej piaskarki czyli specjalnego przyrządu, które kieruje strumień piasku dentystycznego na szkliwo.

dentysta łódź

Autor: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com
Piaskowanie zębów Łódź pomaga w walce z osadem nazębnym, jest zabiegiem korygującym po skalingu. Płytka nazębna to lepki nalot, niekiedy o brunatnym zabarwieniu, powstały z resztek jadła wymieszanych z obumarłymi komórkami błony śluzowej, bakteriami, jaki zalega na szkliwie zębów. Drobnoustroje wchodzące w skład płytki powodują schorzenia dziąseł, np. zapalenia dziąseł i paradontozę oraz produkują kwas, który atakuje szkliwo zębów i aktywuje powstawanie ubytków próchnicowych. Szczotka do zębów nie będzie w stanie wyczyścić wszelkich trudno dostępnych miejsc, w jakich szybko gromadzi się płytka bakteryjna, toteż systematycznie powinno się wykonywać piaskowanie zębów Łódź. Piach dentystyczny dociera do wszelakich nawet najdrobniejszych luk po czym usuwa wszystkie szkodliwe osady, a przez to osłabia ryzyko zaistnienia schorzeń zębów jak też dziąseł.
fototerapia

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
dom

Autor: kjg photos (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com
Dla kogo jest przeznaczone piaskowanie zębów? Piaskowanie ząbków jest określone dla: ludzi pijących sporo kawusi jak też herbaty, ludzi noszących ortodontyczne aparaty, posiadaczy tzw. stłoczonych zębów, osób, które zdecydowały się na bielenie zębów. Jednostki owe powinny decydować się na zabieg co parę miesięcy. Piaskowanie zębów jest zabiegiem zapobiegawczym, który przeprowadza się co pół roku.

Regularne poddawanie zębów piaskowaniu, celem likwidowania drobnych osadów, sprawi, że zapobiegniemy rozwojowi mikroorganizmów, schorzeniom ząbków oraz dziąseł oraz uchowamy estetyczny wygląd ząbków. Nieomal każdy dentysta dentysta dublin cennik Łódź, realizuje ów zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*