Kiła – objawy oraz sposoby postępowania

Kiła jest to dość nagminnie występująca choroba zakaźna, przenoszona po największej części drogą płciową. Oznaki kiły są bardzo zróżnicowane jak też zależeć będą na pewno od stadium choroby.

emocje

Autor: asweetheart66
Źródło: http://www.flickr.com

Syfilis to choroba cechująca się nadzwyczaj indywidualnym procesem, zaczynając od łagodnych form, aż do ciężkiego przebiegu z wczesnym wystąpieniem poważnych zmian narządowych. Kiłę dzielimy na tzw. wczesną – trwającą blisko dwóch lat a także późną – trwającą daleko dłużej. Jeśli chodzi o Leczenie wczesnej kiły, W owym przypadku leczenie jest skuteczne i co najważniejsze – w miarę prędkie. Najważniejsze to, co zrozumiałe – natychmiastowa Diagnoza. Kiedy zatem, na skórze pojawiają się krostki czy sączące się grudki – na ogół umiejscowione są na dłoniach i stopach – możesz być niemal pewien, że zaraziłeś się tą chorobą. Pamiętaj, iż zanikające oznaki wcale nie są dobrym znakiem! Wprost przeciwnie, jest to znak, iż choroba wkracza w kolejną fazę, jaka trwać może wiele lat. W owym czasie, bakterie, sieją duże spustoszenie w Twoim organizmie, atakując przy tym rozmaite wewnętrzne narządy. Pamiętaj, że im wcześniej wykonasz badanie na kiłę, tym prędzej dowiesz się, na co cierpisz. Jeżeli to syfilis – czas gra niestety na Twoją niekorzyść. Co bardzo ważne, leczenie (zobacz więcej prywatny ośrodek leczenia uzależnień) choroby na nieszczęście nie cofnie już istniejących chorobowych zmian. Stąd, podkreślamy jeszcze raz – w wypadku owej choroby wyjątkowo znacząca jest rychła diagnoza.

W jaki sposób można zapobiegać chorobie? Na pewno ograniczyć przygodne kontakty płciowe. Jeśli jednak zdarzają się przygody na jedną noc, zawsze zabezpieczaj się prezerwatywą, w tym też w trakcie stosunków oralnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*