Kiedy pójść z latoroślą na pierwszą wizytę u dentysty?

Pielęgnacja dziecinnych zębów powinna zacząć się już po pojawieniu się pierwszego z nich. Gdy pokaże się pierwszy ząbek, wtenczas rodzic powinien czyścić ząbki specjalną szczoteczką.

Chociaż mycie ząbków przez dzieci może wyglądać rozmaicie, szczególnie jeśli wkraczają one w fazę ”ja sam”, to jednakże powinniśmy zaszczepiać maluchowi dobre przyzwyczajenia. By zachęcić dziecko do samodzielnego mycia zębów, często musimy użyć haczyka – zakupić barwną czy grającą szczotkę, pozwolić dziecku na wyselekcjonowanie kubeczka jak też pasty. Najlepszym jednak sposobem ośmielenia dziecka do mycia uzębienia, jest przykład, więc dobrze jest szczotkować zęby wraz z nim.
ciastka z kokosem

Autor: Jenna Freese
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób twierdzi, że ząbków mlecznych nie należy leczyć, bowiem i tak wypadną. Tymczasem zdrowe ząbki mleczne odpowiadają za zdrowie zębów stałych, w związku z tym nie trzeba bagatelizować tego problemu. Wybierając stomatologa dla swojego dziecka, dobrze jest wybrać osobę o odpowiednim podejściu. Dentysta, który umie pracować z malutkim pacjentem, to prawdziwa cenność, stąd warto zrobić rozpoznanie wśród przyjaciół lub poszukać opinii w sieci wbijając w wyszukiwarkę dentysta Ursynów – więcej na centrum demed.
Z czym sie je makaron

Autor: Fotolia.pl
Źródło: Fotolia.pl
Na pierwszej wizycie z brzdącem zazwyczaj dziecko będzie mieć okazję zapoznać się z fotelem stomatologicznym jak też rozejrzeć po jego gabinecie. Ortodonta ortodonta częstochowa centrum medyczne jurajska Warszawa Ursynów sprawdzi ząbki pociechy, jednak zwykle nie podejmuje wówczas leczenia, ażeby malec miał czas na oswojenie się z nowiutkim miejscem.

Wielu dentystów nagradza małych pacjentów dyplomem i drobnym podarunkiem, dla przykładu kolorowanką, niewielką tubką pasty bądź kolorową szczoteczką, dzięki czemu maluch jest dumny jak też szczęśliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*