Jeżeli znudziła nam się kawa o poranku, to z pewnością znajdziemy mnóstwo napojów, które ją bez problemu zastąpią

Dawniej najpopularniejszym napojem na udany początek dnia była mocna kawa. Aktualnie bardzo często zastępujemy ją najróżniejszymi specyfikami, które także posiadają własności stymulujące oraz są wyjątkowo zdrowe.

Od paru lat niezwykle modna stała się tzw. zielona kawa. Jest to normalna kawa, która nie została poddana procesowi palenia. Jest więc ona organicznym oraz zdrowym napojem. Wielu ludzi uważa, że ma ona również własności odchudzające – . Warto jednak mieć w pamięci, iż magiczne specyfiki nie istnieją. Jeżeli nawet zielona kawa podkręca przemianę materii, to nie sprawi ona, że nieoczekiwanie uzyskamy wymarzoną sylwetkę. Potrzebna jest jeszcze prawidłowa dieta oraz treningi.

Niniejszy wpis zawiera interesujące dane na omawiany temat – jeśli masz chęć zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę pomoc psychologiczna berlin, która przedstawia zbliżone problemy.

Zielona kawa jest więc odpowiednia jedynie wtedy, jeżeli podoba nam się jej smak.

Autor: Bruno Roots
Jeszcze jedną niezwykle spopularyzowaną substancją, która zastępuje ’małą czarną’ jest guarana. Ta brazylijska roślina posiada ponoć większą ilość kofeiny aniżeli ziarna kawy i nie powoduje nerwowości. Przeważnie zażywa się ją w przypadku zmęczenia fizycznego i umysłowego – przeczytaj. Wiele osób twierdzi, że jest dobra też na bóle głowy oraz kłopoty z pamięcią. Nie każdy wie, lecz guarana bywa także wykorzystywana do produkcji specjalnego typu piwa i chleba. Odnajdziemy ją w bardzo wielu drinkach energetycznych. Da się ją również przyjmować jako suplement diety i jako preparat wspomagający chudnięcie. Nie można jednakże przekraczać zalecanych dziennych dawek.

Jeżeli zatem ’mała czarna’ nieco nam spowszedniała albo pragniemy spróbować czegoś nowego, to bez problemu znajdziemy najróżniejsze napoje, które ją zastąpią oraz będą smaczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*