Jesteśmy chętni na zupełnie ciekawe eksperymenty w kuchni

Przez minione 20 lat otworzono w naszym kraju wiele restauracji orientalnych, które oferują potrawy, z którymi nie mamy do czynienia w naszej polskiej kuchni. Jedną z takowych potraw jest na przykład zupa kokosowa, która pochodzi z samej Tajlandii. Jest to potrawa, która ma charakterystyczny posmak, który przypadł do gustu bardzo wielu smakoszom. Zupa ta podawana jest z reguły z ryżem, który gotowany jest na parze.

warzywa

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Takowa kombinacja wydaje się być najsmaczniejszą. Przyrządzenie jej nie zabiera wiele naszego czasu. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w kilka podstawowych składników, aby mieć pewność tego, iż zupa będzie przygotowana tak, że będzie nam smakowała. Na bardzo podobnych zasadach do przygotowania jest zupa (zupki chińskie Vifon) soczewicowo-kokosowa od ekoj.pl. Ona jednakże nie wymaga kupna bardziej egzotycznych składników. Soczewica jest dostępna i nie trzeba zwiedzić wielu sklepów, by ją w końcu znaleźć.

Obiadki dla niemowląt muszą być przygotowywane wedle ścisłych zasad, które sprawiają, że są one bezpieczne dla małego malucha. Obiadki tego rodzaju muszą być nie tylko smaczne jak i pięknie podane. W czasie ich przygotowywania należy zwracać uwagę też na to, ażeby było one przyrządzone z takich elementów, które nie będą zawierać ryzyka uczulenia. Na początku obiadki dla małych dzieci powinny być przyrządzane z 2 składników. Może to być na przykład marchew oraz ziemniaki. Na początek naszemu maluchowi powinno starczać zaledwie parę łyżeczek obiadku. Z upływem czasu należy zwiększać dawkę.

sałatka

Autor: Bing
Źródło: http://www.flickr.com

Dieta a włosy. Czy dostrzegamy zależność? Odpowiedzieć może być dla gro z nas wyjątkowo zaskakująca. Lekarze dermatolodzy mocno podkreślają, że istnieje olbrzymia zależność między tym, co jemy, a stanem włosów. Nieodpowiednia dieta sprawia, że włosy są przetłuszczone oraz wyglądają niezbyt efektownie. Dobrze opracowana dieta, która składa się z znacznej ilości owoców mocno przyczynia się do tego, iż włosy prezentują się naturalnie, a dodatkowo są silne (dowiedz się więcej). Nie ma też żadnych problemów z ich wypadaniem, ponieważ jest to hamowane przez dostarczanie do naszego organizmu pożądanej dawki najważniejszych witamin i mikroelementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*