Jakiego rodzaju są przeciwwskazania do wykonania laserowej korekcji oczu?

Obecnie tego typu wady wzroku jak choćby krótkowzroczność coraz częściej są określane mianem choroby cywilizacyjnej. Co ciekawe, niektóre tego typu dolegliwości można by w wielu przypadkach zoperować.

Niestety większość osób nie decyduje się na taki krok z powodu strachu oraz braku podstawowych wiadomości.
materac

Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej jest to związane z tym, że osoby zainteresowane takim problemem, czerpią te informacje ze źródeł, które nie są szczególnie wiarygodne. Dopiero bardziej szczegółowe poznanie takiego zagadnienia mogłoby rozwiać wszystkie wątpliwości. A rzeczywistość jest taka, że laserowa korekcja wad wzroku jest najlepszą alternatywą dla typowych okularów czy też szkieł kontaktowych. W rzeczywistości taki zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut. Zazwyczaj kiedy mówimy o jakimkolwiek zabiegu, kojarzy się on nam z hospitalizacją i skalpelem. W przypadku laserowej korekcji wad wzroku prawda jest jednak całkiem inna. Do jej wykonywania stosowane są m.in. lasery femtosekundowe, które cechują się bardzo dużą dokładnością, a w przypadku jakiejś zmiany pozycji gałki ocznej, mogą się automatycznie zatrzymywać.

Mężczyzna popełnia gafę

Autor: Jean-François Gornet
Źródło: http://www.flickr.com
Nie daj się jesiennemu przesileniu

Autor: KIKKOMAN
Źródło: KIKKOMAN
Jeśli interesuje Cię, jaka jest cena laserowej korekcji wzroku, należy wiedzieć, że jest to sprawa niezwykle indywidualna. Przed ewentualnym podjęciem decyzji o wykonaniu korekcji, konieczna jest kwalifikacja, czyli badania kwalifikacyjne. Duża część osób, które są w wieku pomiędzy 25 a 55 rokiem życia prawdopodobnie mogłyby być poddane takiej korekcji, przy czym trzeba podkreślić, że ostateczna decyzja w każdym przypadku jest zależna od lekarza.

Są pewne przeszkody, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu.

Czy po przeczytaniu tego tekstu udało Ci się wywnioskować coś ciekawego? Jeżeli tak, to zobacz pozostałe informacje tu – z pewnością wciągną Cię kompletnie.

Są to m.in. tego typu dolegliwości jak zaćma, szybki postęp wady, jaskra, ciąża czy też zapalne dolegliwości wzroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*