Jakiego rodzaju może być w praktyce specjalizacja lekarza pierwszego kontaktu?

Do uleczenia nie każdej dolegliwości trzeba iść do lekarza specjalisty. Z dużą ich częścią moglibyśmy radzić sobie samodzielnie za pomocą domowej apteczki albo podstawowych lekarstw zakupionych w aptece.

Jeżeli jednak nasza przypadłość to coś nieco poważniejszego, to powinniśmy uprzednio udać się do swojej przychodni.
zabieg

Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Tam spotkamy się z lekarzem POZ, czyli lekarzem rodzinnym. On może pomóc nam przy każdego typu podstawowych przypadłościach oraz (w wypadku potrzeby) pokieruje nas do doktora o konkretnej specjalizacji, przykładowo kardiologa czy też neurologa. Należałoby tu wspomnieć, że lekarz medycyny domowej czy internista to dziedziny lekarskie, zatem wyszkolenie takiego specjalisty. Z drugiej strony lekarz POZ czy też lekarz podstawowej opieki zdrowotnej to jedynie pełnione przez niego role. Jeśli interesuje Cię lekarz rodzinny Bolesławiec to miasto, w jakim go odszukasz. W rzeczywistości może to być pediatra czy też lekarz bez specjalizacji.

Aby umówić się na wizytę, zazwyczaj wystarczy jedynie wykonać telefon do rejestracji. Należałoby dodać, że w przychodni, w jakiej pracuje lekarz rodzinny, wielokrotnie są również gabinety lekarzy innych specjalizacji. W tego typu sposób pacjent może dosyć prędko załatwić parę spraw zdrowotnych równocześnie. Należałoby tu wspomnieć, że lekarz domowy postrzega swojego pacjenta w sposób całościowy, z uwzględnieniem stanu kompletnego ciała, stanu psychicznego i społecznego takiego chorego.

Jeżeli jest nim osoba posiadająca ból głowy czy też z problemem ze stawami, doktor domowy (hru-wall-150-60) przeprowadza ogólną kontrolę oraz ew. skieruje do konkretnego fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*