Jakie wrażenie na innych mogłaby zrobić osoba zakładająca okulary?

Mężczyzna, który ma okulary zyskuje inny wyraz swojego wyglądu. Okulary w każdym wypadku wabią uwagę, gdyż mieszczą się na środkowej części twarzy. Dobierając odpowiednie okulary powinniśmy pamiętać o tym, żeby w najlepszy sposób pasowały do naszego wyglądu oraz naszej mentalności.
Dobierając okulary męskie najczęściej dopasowujemy je do kształtu twarzy, gdyż błędnie dobrane mogłyby robić złe wrażenie.

Ogólna zasada mówi, że układ oprawek okularowych musi kontrastować z kształtem twarzy. Znaczy to, że pan o okrągłej twarzy nie powinien wybierać oprawek zaokrąglonych. Powinien wybrać te o krawędziach kanciastych. Zaś do twarzy trójkątnej czy kwadratowej będą odpowiadać okulary zaokrąglone.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę pizza naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Zapewniamy bardzo niskie ceny, więc się nie rozczarujesz!

Najłatwiej mają mężczyźni o twarzy owalnej. Ci wyglądają prawidłowo praktycznie we wszystkich klasycznych okularach. Przy znacznej i szerokiej twarzy powinno się wybierać także okulary o szerokich oprawkach. Kiedy mężczyzna ma twarz wąską, powinien dobrać także wąskie oprawki okularów.

Modelka

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Kolor okularów powinien współgrać z odcieniem oczu i włosów. W ciemnych ramkach okularów lepiej będą prezentować się panowie o ciemniejszych włosach oraz wyrazistych oczach. Panowie, którzy piastują najwyższe urzędy, powinni decydować się na okulary proste i raczej kanciaste. Okulary nie mogą odciągać uwagi od twarzy, gdy określona osoba ma coś ważnego do przekazania. Okulary nie mogą okazać się za luźne ani za małe. Muszą się stabilnie trzymać na nosie oraz do pewnego stopnia opierać się na głowie, a nie jedynie uszach.

Poza tym kolor oprawek można dostosować do odcienia szkieł, gdyż są korekcyjne okulary przeciwsłoneczne. W takiej sytuacji niezwykle wytworne są ramki ciemniejsze, jednak nastolatkowie mogą sobie pozwolić na bardziej barwne wersje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*