Jak efektywnie i szybko dbać o własne zęby aby cieszyć się zadbanym jak i zniewalającym uśmiechem przez długi czas?

Odpowiednia higiena zębów oraz profilaktyka to jeden z tych aspektów, o jakich należy pamiętać gdy chcemy zachować zadbany a tym samym zniewalający uśmiech przez dłuższy czas.

Dlatego też należy pamiętać o kilku podstawowych tematach takich jak chociażby dobór właściwej szczoteczki czy też nitkowaniu zębów.

Ostatnimi czasy sporą popularnością mogą pochwalić się szczoteczki elektryczne, jakie są także polecane przez stomatologów. Z racji znacznej intensywności rotacji główki możemy usunąć znacznie więcej płytki nazębnej niż w przypadku typowej szczoteczki.

Jeśli szukasz zbliżonych danych na omawiany wątek, to też rzuć okiem na rtg zęba pokrewne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

Kolejną zaletą jest również kształt główki, który pomaga nam wyczyścić miejsca, które są trudno dostępne. Obok właściwej techniki mycia zębów bardzo ważnym aspektem jest także nitkowanie zębów. Jest to ten temat, który jest wciąż zalecany przez specjalistów z dziedziny stomatologii. Trzeba pamiętać, że nawet najlepsza szczoteczka może nie usunąć resztek jedzenia z naszych zębów. Dlatego też powinniśmy korzystać z nitki dentystycznej, która pomaga nam pozbyć się zalegających resztek ze szczelin międzyzębowych.

układ kostny człowieka

Autor: Javi
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomitą alternatywą dla nici dentystycznej jest także irygator, czyli urządzenie, jakie dzięki strumieniowi wody pod odpowiednim ciśnieniem wypłukuje z zębów resztki jedzenia. Jest to rozwiązanie polecane dla osób borykających się z problemem nadwrażliwości dziąseł, ale i nie tylko.

Jeżeli chodzi właśnie o urządzenie jakim jest irygator dentystyczny Waterpik to model delikatnie masujący dziąsła i zapobiegający powstawaniu plytki nazębnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*