Jak dbać o stopy i kręgosłup?

Ludzki kręgosłup jest jednym z podstawowych elementów organizmu. Od jego kondycji uzależniony jest wygląd i ewentualne skrzywienia postawy, a co za tym idzie – ogólny stan zdrowia i samopoczucie człowieka. Z tego powodu istotne jest, by posiadać zdrowy styl życia, by myśleć o zdrowiu kręgosłupa każdego dnia. Faktem jest, że objawy bólu kręgosłupa są bardzo często spotykane, a narastają w największym stopniu u ludzi starszych. Może to w rezultacie powodować kłopoty z poruszaniem się, z zaśnięciem i z innymi czynnościami dnia codziennego.

Autor: Unfurled

Analogicznie sprawa wygląda ze stopami.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis (https://eus.com.pl/), w którym są tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Nieodpowiedni sposób chodzenia może powodować wystąpienie chorób kręgosłupa i wad postawy, jak również do bólu. Należy pamiętać jak dbać o stopy i stosować się do zaleceń lekarzy.

Bądź zdrową egoistką

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Niezwykle ważne dla kręgosłupa jest pilnowanie prawidłowej postawy. Swoistą zmorą współczesnego świata jest tak zwane garbienie się, powodujące wady postawy. W największym stopniu jednak nie pamięta się o zdrowej i poprawnej postawie podczas siedzenia. W dzisiejszych czasach wielka i nieustannie wzrastająca ilość ludzi większość czasu spędza w pozycji siedzącej. Wiąże się to najczęściej z wykonywaniem pracy biurowej, przed ekranem komputera. Trzeba pamiętać o tym, by w regularnych odstępach czasowych wykonywać ćwiczenia na kręgosłup, a przede wszystkim – by w w czasie wolnym zażywać ruchu, przykładowo w formie spacerów czy jazdy na rowerze, joggingu. Dobrym pomysłem mogą się okazać masaże pleców, które są nie tylko kojące, ale i dobre dla zdrowia.

Równie ważne jest prawidłowe dbanie o stopy. Jak zostało już wspomniane, właściwy sposób poruszania się ma duży na ogólną postawę i kondycję kręgosłupa. Innym czynnikiem jest wybór obuwia. Niekomfortowe, za małe lub zbyt obszerne czy zbyt sztywne buty mogą powodować ból, a także trwały uraz. Analogicznie sprawa wygląda w przypadku nagminnego i codziennego chodzenia w butach na bardzo wysokich obcasach. Powinno się raz na jakiś czas dać „odpocząć” stopom, używając płaskiego obuwia, a w mieszkaniu chodzić boso. Podobnie jak znaleźć można ćwiczenia przeciw bólom kręgosłupa, dostępne są takie, które działają dodatnio na stan i kondycję stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*