Higiena jamy ustnej

Chcąc co raz lepiej troszczyć się o higienę jamy ustnej, sięgamy po co raz nowsze roziwązania. Na dzień dzisiejszy mamy ogromną ilość wiedzy o tym, jak utrzymać zęby zdrowe. Ukazuje się co raz więcej treści oraz wiadomości mówiących o odkryciacj naukowych oraz najnowszych badaniach w nauce. Pojawia się także wiele nowoczesnych sprzętów do utrzymania higieny jamy ustnej.

wybielanie

Źródło: arsdental.pl

Od dziecka edukowano nas o tym, żeby systematycznie troszczyć się o zdrowe zęby. Myć je nie tylko po każdym jedzeniu, ale również przed ułożeniem się do łóżka oraz przed śniadaniem rano. W chwili gdy czyścimy zęby zaraz po wstaniu rano, unikamy sytuacji, że wraz z pierwszym jedzeniem połkniemy wszystkie bakterie, jakie podczas spania się zalęgły w naszej jamie ustnej. Z kolei szczotkując zęby przed snem ograniczamy oczywiście niebezpieczeństwo działania bakterii w nocy.

Poza regularnym czyszczeniem jamy ustnej warto również pamiętać o jakości takich działań. Mycie zębów musi trwać co najmniej kilka minut i bardzo ważne jest utrzymanie odpowiednich ruchów szczoteczką. Aby nie zedrzeć szkliwa należy szorując uzębienie wykonywać ruchy jak najbardziej owalne. Zęby boczne myjemy wykonując ruchy od góry do dołu i zataczając okręgi. Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy ruch jest cały czas w kierunku przód-tył. Taki sposób tylko sprawi, że szkliwo będzie się ścierać, bo będziemy wykonywać ruch w jednym kierunku. Zęby należy myć wykonując ruchy jak najbardziej owalne oraz ruchy na zewnątrz. Takie dbanie o sposób szczotkowanie wymaga od nas więcej wysiłku oraz skupienia. Więcej porad na .

ludzie z białymi zebami

Źródło: arsdental.pl

Co raz częściej ukazują się na rynku urządzenia, dzięki którym mycie zębów nie tylko staje się wygodniejsze, ale również bardziej precyzyjne. Korzystanie z takich urządzeń jest na pewno kosztowne, ale dzięki nim możemy zaoszczędzić na wizytach u dentysty. Ostatnim hitem w stomatologii jest domowa szczoteczka megasonex, która nie tylko szczotkuje zęby ale także działa na nie ultradźwiękami o takiej częstotliwości, że bakterie od tego giną.

Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na zdrowych zębach. Przemysł stomatologiczny rozwija się bardzo prężnie i również w gabinetach dentystycznych typu Aurident co raz częściej spotykamy nowoczesne rozwiązania. Korzystanie z co raz nowocześniejszych szczoteczek w domu oraz nowoczesny sprzęt sklep laboratoryjny w gabinetach dentystycznych, taki jak np. nowoczesna lampa philips zoom przyczyniają się do tego, że utrzymanie czystości jamy ustnej staje się coraz przyjemniejsze, ale przede wszystkim jest także bardziej skuteczne i prostsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*