Hemoroidy chorobą cywilizacyjną dzisiejszego społeczeństwa

Zgodnie z opinią lekarzy, hemoroidy są jedną chorób współczesnego społeczeństwa. Chorują na nią zarówno osoby młode jak i w sędziwym wieku. Osoby dotknięte tą przypadłością uważają ją za wstydliwy problem, gdyż znajduje się w obrębie intymnych sfer ciała. Jak tworzą się hemoroidy? Jak je leczyć? Czy istnieją metody na zapobieganie ich powstawaniu?

Co to są hemoroidy?

Słowo „hemoroidy” wywodzi się z języka greckiego i znaczy to krwawienie. Hemoroidy to anatomiczna część naszego ciała. Schorzenie hemoroidalne skutkuje powstaniem bolesnych zgrubień albo napuchnięcia żyły splotu odbytniczego.

Sprawdź bez zwłoki wpis spod linku, gdyż zapewne zaszokuje Cię to, jak niesamowicie ciekawe teksty w tamtym miejscu są przedstawione!

Osoby chore na hemoroidy cierpią na krwawienie, swędzenie, dyskomfort i pieczenie wokół odbytu. Bywa tez że znakiem choroby są same bolesne guzki wewnątrz lub wystające poza odbyt. Może w nich nastąpić zakrzepica.

Jakie są przyczyny tworzenia się hemoroidów?

Wg informacji w Wikipedii choroby hemoroidalne powstają wskutek niewydolności żylnej. To z kolei może być przypadłość dziedziczona bądź nabyta, np. z powodu: częstych obstrukcji, siedzącego trybu życia, częstych biegunek, ciąży albo nadciśnienia w żyle wrotnej.

Jakimi metodami zapobiegać hemoroidom a także leczyć je?

Profilaktyczne działania są na pewno bezpieczniejsze a także zdrowe. Osoby prowadzące siedzący tryb życia powinny aktywnie spędzać czas wolny. Trzeba wprowadzić na stałe jakiś rodzaj aktywności ruchowej. W codziennej diecie nie może zabraknąć dużej ilości płynów, oraz niezwykle cenny błonnik, który znakomicie oczyszcza układ trawienny oraz wydalniczy z wszelkich „zaległości”.

We wstępnym stadium choroby można stosować leki na hemoroidy – więcej w poradniku. Jest to jednak tylko leczenie objawowe. W aptekach można dostać skuteczne preparaty farmakologiczne oraz przeciwbólowe, jak np. aesculan (szczegóły). To lekarstwo dostępne bez recepty, którego zadaniem jest łagodzenie silnych objawów choroby hemoroidalnej. Preparat ten zawiera lidokainę, znieczulającą miejscowo oraz wyciąg z kory kasztanowca.

Jeżeli leczenie we wczesnych stadiach schorzenia, a także zmiana stylu życia i diety nie pomogą, czego skutkiem będzie jej postęp choroby, pozostaje już tylko leczenie operacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*